Rainbow Tours, oprócz już sprawdzonych kierunków wczasowych, zaoferuje kilka nowości m.in. Marmaris w Turcji, Cypr Północny, Albanię oraz gruzińskie Batumi. Pozostałe kierunki wakacyjne wzbogacone zostały o nowe propozycje hotelowe, co zwiększa ich ilość do prawie 600.

Inną nowością jest wprowadzenie możliwości wykupienia 11- i 12-dniowych wakacji w takich miejscach jak: Bułgaria, Cypr, Rodos oraz Zakynthos.

W przypadku wycieczek objazdowych nowościami w sezonie letnim będą wyjazdy do Indii z Kashmirem, Mongolii, USA z Kanadą oraz wycieczka „Tour de Africa” – czyli objazd przez RPA, Namibię, Botswanę oraz Zimbabwe. Bliższe propozycje wycieczek objazdowych obejmują: Irlandię, Islandię, Lefkade w Grecji, Kirgistan oraz Gruzję. W przypadku tych wyjazdów na miejsce wycieczki dolecą samolotem, natomiast na miejscy transfery odbywają się autokarami.

Tygodniowe wczasy, które reklamowane są na stronie internetowej, zaczynają się w przypadku Turcji od 1779 złotych, Chorwacji od 1783 złotych, a hiszpańskiego wybrzeża od 2530 złotych. 21-dniowa objazdowa wycieczka „Tour de Africa” to koszt 13 450 złotych. Inna nowość w letnim katalogu wyjazdów objazdowych – Mongolia to koszt ok. 10 400 złotych.

Klienci, którzy do 31 grudnia zdecydują się zarezerwować letnią wycieczkę z nowej oferty biura podróży Rainbow Tours, mogą liczyć nawet na 31 proc. rabatu. Dodatkowo klienci mają zapewnioną gwarancję bezpłatnej zmiany terminu wyjazdu (w przypadku wyboru droższej oferty, klient musi dopłacić różnicę, w przypadku wyboru tańszej, to biuro zwróci klientowi różnicę). W pakiecie dla klientów, którzy wcześnie zarezerwują wakacje, Rainbow Tours oferuje również gwarancję niezmienności ceny oraz gwarancję najniższej ceny.