Biura podróży już dawno przestały kusić Polaków zimowymi wyjazdami do Egiptu czy na Wyspy Kanaryjskie. Polacy podróżują coraz częściej i dalej, dlatego touroperatorzy na nadchodzącą zimę przygotowali egzotyczne oferty, którymi chcą skusić turystów.

Flagowe kierunki zimowych wyjazdów, które proponują biura podróży to: Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Tunezja, Cypr, Maroko, Madera. Na te wyjazdy zawsze znajdą się chętni, którzy chcą uciec od polskiej zimy.

Od kilku lat biura podróży systematycznie poszerzają swoją ofertę o kierunki egzotyczne, które Polacy coraz bardziej doceniają. Hitem zimowej oferty okazują się wyjazdy do Tajlandii, Dubaju, Indii, Kenii, Wenezueli czy na Dominikanę.
Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Oprócz sprawdzonych miejsc, które zapewnią udany wypoczynek, biura podroży poszerzają swoją ofertę o nowe kierunki, do których chcą przekonać klientów.

Nowości 2012/2013

Biuro podróży Itaka do listy sprawdzonych zimowych kierunków wprowadza kilka nowości, którymi są m.in: Wyspy Zielonego Przylądka, Etiopia i Namibia, Kambodża czy Birma. Do listy zimowych kierunków wypoczynkowych Itaka dorzuca również w tym sezonie dominikańską Samanę, która słynie z delikatnego białego piasku i bajkowych krajobrazów.

Klienci planujący swój zimowy pobyt w Izraelu będą mogli zatrzymać się w Eljacie, które debiutuje w katalogu Itaki. Oferta wyjazdu do Indii powiększy się o Keralę, którą biuro reklamuje jako idealne miejsce na wakacje dla zakochanych lub nowożeńców.

Bodaj najbardziej odległą nowością Itaki jest wycieczka do Australii. W nadchodzącym zimowym sezonie klienci tego biura będą mogli zobaczyć najmniejszy kontynent świata, biorąc udział w wyciecze o wdzięcznym tytule „ No worries”.
Bez zmian w porównaniu do zeszłej zimy klienci Itaki mogą lecieć do takich egzotycznych miejsc jak Wenezuela czy Zanzibar.

Nowości, jakie przygotowało dla swoich klientów biuro podróży Rainbow Tours na nadchodzący sezon zimowy, to przede wszystkim Madagaskar, Etiopia i Kambodża, którą zwiedza się razem z pobytem w Tajlandii. Pozostałe egzotyczne miejsca, które proponuje biuro to Sri Lanka, Kenia, Kuba, wenezuelska Margarita oraz Tajlandia – z nowym kurortem w ofercie biura – Khao Lak.

Neckermann dla swoich klientów przygotował dwie nowości: Wyspy Zielonego Przylądka oraz Rio de Janeiro. Oprócz dwóch nowych kierunków klienci Neckermanna mają możliwość odpoczynku w takich egzotycznych miejscach jak: Gambia, Jamajka, Kostaryka, Mauritius, Malediwy, Meksyk, Kuba, a nawet Seszele.

Oferta którą przygotowały biura podróży na nadchodzącą zimę jest bardzo bogata. Klienci w zależności od swoich preferencji i zasobności portfela mogą wybierać w setkach ofert. Aby ułatwić wybór najlepszej oferty biura podróży stosują filtry, dzięki którym można dokładnie określić rodzaj wyjazdu.

Kiedy już się znajdzie interesującą ofertę trzeba zwrócić uwagę na jej koszty. Egzotyczne podróże, choć są tańsze, niż kilka lat temu, nadal pozostają poza granicami finansowymi przeciętnych Polaków. Tygodniowy pobyt na Dominikanie, Wyspach Zielonego Przylądka Kubie, w Emiratach Arabskich, Indiach, to koszt ok. 4,5 tys. zł od osoby. 6-7 tys. złotych trzeba wydać na podróż do Meksyku, Etiopii, Gambii i na Malediwy. Najdroższe są wyprawy do Australii. Ceny takich wycieczek w biurach podróży wyceniane są nawet na 24 tys. zł.