Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w sezonie letnim 2012 będą realizowane 23 połączenia czarterowe do południowej Europy, północnej Afryki i zachodniej Azji, m.in. na Wyspy Kanaryjskie, Cypr i Korfu.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Michał Dargacz, "loty czarterowe w sezonie letnim 2012 już się rozpoczęły, a inauguracja poszczególnych kierunków trwać będzie do końca czerwca".

"Obok znanych od lat połączeń do Egiptu czy Turcji, po raz pierwszy w Gdańsku pojawią się następujące kierunki: Izmir, Korfu, Ercan (Cypr Północny) i Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie)" - podaje port lotniczy.

Do tej pory z Gdańska polecieć można było do: Antalyi, Barcelony, Bodrum, Chanii, Dubrownika, Dalamanu, Girony, Heraklionu, Hurghady, Kos, Enifdhy (Tunezja), Monastyru, Palmy (Majorka), Rodos, Salonik, Sharm el Sheikh, Tel Avivu, Warny i Zakyntos.

Z Gdańska do Barcelony i Girony można polecieć bezpośrednio także lotami rejsowymi linii lotniczych Wizz Air i Ryanair. Obecnie z Gdańska są połączenia do ponad 50 portów.

Od ponad miesiąca pasażerowie gdańskiego portu lotniczego korzystają z nowego terminalu pasażerskiego. Dzięki rozbudowie, lotnisko może obsłużyć ok. 5 mln pasażerów rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż dotychczas. W 2011 r. gdański port lotniczy obsłużył prawie 2,5 mln pasażerów. W porównaniu z 2010 r. jest to wzrost o 10 proc.