Irlandzki przewoźnik Ryanair od 30 marca przyszłego roku uruchomi rejsy z lotniska w Modlinie oraz z portu w Gdańsku do Neapolu we Włoszech - poinformował w czwartek przewoźnik. Oba połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu .

Dwa nowe połączenia Ryanaira będą wykonywane już jako rejsy w letnim rozkładzie lotów na 2017 rok.

"Oba połączenia będą wykonywane dwa razy w tygodniu od 30 marca 2017 r. Polscy klienci oraz turyści mogą w nadchodzących miesiącach oczekiwać kolejnych udogodnień jak nowe trasy, nowe wnętrza samolotów czy też jeszcze niższe ceny" - powiedziała cytowana w komunikacie przewoźnika Olga Pawlonka z Ryanaira.

W sezonie zimowym Ryanair oferuje z lotniska w Modlinie 35 tras, w tym m.in. do Glasgow-International, Brukseli-Charleroi, Paryża-Beauvais, Mediolanu Bergamo, Liverpoolu, Sztokholmu-Skavsta, Londynu Stansted, Rzymu Ciampino, Bolonii, Dublina, czy Lizbony.

Reklama

Latem 2017 r. nowym kierunkiem z lotniska będzie Faro w Portugali. W 2015 roku port w Modlinie obsłużył ponad 2,5 mln pasażerów.

Z Gdańska irlandzki przewoźnik lata m.in. do Londynu Stansted, Bristolu, Dublina, Cork, Rzymu Campino, Mediolanu Bergamo. Lotnisko w Gdańsku w 2015 r. obsłużyło 3,7 mln pasażerów.