statystyki

Maciejewski: za trzy lata muszą zniknąć bramki na autostradach

autor: Marcin Hadaj, Paweł Sołtys20.08.2014, 19:00
Andrzej Maciejewski, wiceszef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Andrzej Maciejewski, wiceszef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostradźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Pomysłów na zlikwidowanie korków jest kilka: elektroniczna lub klasyczna winieta, system czytający tablice rejestracyjne albo OBU – pobór opłat za pomocą specjalnych jednostek

Sytuacja na każdej z autostrad jest inna. Zależy to przede wszystkim od natężenia ruchu. W przypadku A1 przepustowość poboru opłat jest najmniejsza, więc tam w godzinach szczytu, gdzie liczba pojazdów sięga 80–90 tys., otwarcie bramek było najbardziej wskazane.

Z jednej strony jest to kłopot, a z drugiej dowód, że kraj się lepiej rozwija. Im więcej samochodów jeździ po Polsce, tym lepiej dla gospodarki.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • andy(2015-04-18 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj (18.04.2015r) temat bramek opłat na A, ponownie wrócił w TVN! Wg mnie - to ukryty sponsorowany lobbing Kapscha (dotychczasowego operatora viaAUTO )! Dlaczego ? Bo - bo za 2,5 roku (do końca 2017r)- skończy się intratna (dla Kapscha) UMOWA na obsługę i zarządzanie tym systemem poboru opłat!! A GDDKiA- chce nowego przetargu na zupełnie nowy system-i by Kapsch na wiele lat nie zdominował (jak dotychczas) polskich dróg)- bo to jest (będzie) KURA znosząca ,,złote jajka"!! Tu jest PIES pogrzebany- a nie dbałość o unikanie korków w szczycie letnim na A1 !!! Stąd GTC (koncesjonariusz na A1-od Torunia do Gdańska)buduje teraz dodatkowe bramki - by sprostać tam ,,letniej nawałnicy". GDDKiA - na to pozwala- bo chce od 2018r. wprowadzić nowy zintegrowany system odczytów elektronicznych- przejazdów na wszystkich drogach szybkiego ruchu!(A i S)! Wszyscy- musimy wytrwale poczekać na jednoczesne wprowadzenie najnowszego viaTOlLL i raz na zawsze należyte uporządkowanie kwestii ustalenia i wnoszenia opłat na autostradach!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie