Polskie Dreamlinery latały bez filtrów paliwa. Silniki nie zgasły, cudem

autor: Robert Zieliński25.09.2013, 07:04; Aktualizacja: 25.09.2013, 13:51
Jak poinformował nas LOT, samolot, w którym stwierdzono brak filtrów paliwa, został dostarczony przewoźnikowi bezpośrednio od Boeinga i od tego momentu był użytkowany zgodnie ze wskazaniami producenta.

Jak poinformował nas LOT, samolot, w którym stwierdzono brak filtrów paliwa, został dostarczony przewoźnikowi bezpośrednio od Boeinga i od tego momentu był użytkowany zgodnie ze wskazaniami producenta.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Matthew Thompson/Boeing

Dwa nasze Dreamlinery latały bez filtra paliwa. Jeden z nich przyleciał wybrakowany już z fabryki w Seattle, co potwierdza DGP sam producent.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • W Etiopii naprawiane....(2013-09-25 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wiedziałem że jajca będą z tego etiopskiego remontu...teraa pewnie naprawia je w Botswanie bo taniej.

    Polacy są ostatnio całkowicie bezkrytyczni i można wepchnąc nam byle co - wszystko łykniemy

    A UE mowiła kupujcie Airbusy - bo w ten sposob wspieracie UE z ktorej ciągniecie non-stop gotowke nic nie dając w zamian.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-09-25 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Pewnie amerykańskie filtry nie doleciały z Chin, a firmy z Etipii nie było stać na płacenie z własnej kieszeni za przestój ... A tak przy okazji, to serwis renomowanej firmy produkującej samoloty jest bardzo podobny do wielu serwisów renomowanych producentów samochodów...

    Odpowiedz
  • guzik(2013-09-25 23:51) Zgłoś naruszenie 00

    Może chodzi o filtry powietrza. Tak, czy inaczej, nawet ciągnik rolniczy marki ursus bez jednego czy drugiego filtra nie miał prawa wyjechać z fabryki.

    Odpowiedz
  • Ekspert(2013-09-25 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ale mamy głopków w władzach że nawet najgorsze ***** nam wcisna , co to za kraj kretyn na kretynie siedzi a jak się doda ze jeszcze złodziej , a przetargi ustawiają kryminaliści za krat to mamy niezły bigoś że drogi mamy drożej budowane niż krajach gorskich , a mosty jeszcze nie postawione już się przewracają. Jak się pyta dlaczego to odpowiedz jest dają kasę na kampanie wyborczą i wygrywa się wybory i jak zawsze stołki są najważniejsze.

    Odpowiedz
  • xsadusx(2013-09-25 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Niech autor się wypowie co miał na myśli mówiąc rejs. Czy rejs to lot w jedną stronę czy w obie. Jak w jedną to Drimusie robią więcej niż 7 rejsów tygodniowo. I tu mogą pojawiać się wątpliwości przedmówców.

    Odpowiedz
  • jurek01(2013-09-25 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczcie ilu wypowiada się nieuków i ignorantów mających problemy z prostymi działaniami rachunkowymi. Wstyd!
    Samolot jak gdzieś leci to później musi też wrócić... stąd x 2.
    A tak w ogóle miesiąc nie ma 4 tygodni, tylko nieco więcej bo ok. 4,333 do 4,345. Proszę więcej myśleć... to nie boli.

    Odpowiedz
  • fachowiec(2013-09-26 06:19) Zgłoś naruszenie 00

    A po co polakom filtry, można by rzec. Przecież polakom wszystko można wcisnąć, każdy ,,kit". Białe jest czarne, a czarne jest białe, no nie???

    Odpowiedz
  • Zygi(2013-09-25 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jedno jest pewne. Wolę iśc na piechotę i płynąć kajakiem - nigdy nie wsiąde do tego samolotu !

    Odpowiedz
  • Kunta Kinte(2013-09-25 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jacy przyjaciele , taka sprawność samolotów zakupionych od nich .
    Jacy przyjaciele , taki poziom i skuteczność rozmów na temat wiz do kraju przyjaciół .

    Odpowiedz
  • nie matematyk tylko logik(2013-09-25 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    jeden samolot wykonuje 7 lotów tygodniowo... LOT ma ich 5.
    Miesiąc to raczej 4,5 tygodnia.
    Wychodzi 150-160 lotów a nie 280.

    Odpowiedz
  • hodowca bydła(2013-09-25 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż czego sie sPOdziewać PO radzie nadzorczej z profffersorem od bydła ?

    Odpowiedz
  • 1centauri(2013-09-25 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    7 x 4 nie daje 280 !

    Odpowiedz
  • Yano(2013-09-25 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wychodzi na to, że miesiąc ma 40 tygodni. Chyba autorowi zabrakło filtra na umyśle ...

    Odpowiedz
  • ekonomista(2013-09-25 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zakupiliśmy za mnóstwo pieniędzy kupę złomu. Znów USA nas wykantowały. Jak zwykle z nimi wychodzi się jak Zabłocki na g...

    Odpowiedz
  • Michał(2013-09-25 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak brak filtrów zaprezentowałby Macierewicz na papierowym modelu samolotu. ;-D

    Odpowiedz
  • A.A(2013-09-25 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Tak samo jak matematyk ,kombinuje i kombinuje i nic. 280 jakaś dziwna cyfra.

    Odpowiedz
  • JCh(2013-09-25 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    co robią 280 miesięcznie ???

    Odpowiedz
  • A kuku(2013-09-25 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli filtry sa w ukladzie szeregowym ma to znaczenia, w rownoleglym nie /jeden sie zapcha drugi dziala-pewnie dlatego musza byc dwa a nie jeden..Zla praca filtow powinna byc stynalizowana czujnikiem cisnienia paliwa!

    Odpowiedz
  • matematyk(2013-09-25 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    jakby nie liczyć 7x4 chyba nie da 280. A może się mylę?

    Odpowiedz
  • somebody(2013-09-25 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Co innego mówią jednak eksperci, z którymi rozmawialiśmy" - zapewne chodzi o ekspertów Macierewicza. Oni się znają na wszystkim, więc na pewno tym też się zaraz zajmą :)

    Odpowiedz