W porcie lotniczym Kraków-Balice przewoźnik uruchomi 6 nowych połączeń oraz planuje obsłużyć 1,6 mln pasażerów w 2013 r., a w porcie lotniczym Wrocław w dłuższej perspektywie zamierza obsłużyć ok. 2 mln pasażerów rocznie i w 2013 r. planuje osiągnąć wynik na poziomie ok. 950 tys pasażerów, wynika z wypowiedzi prezesa Ryanaira podczas konferencji prasowych w portach lotniczych w Balicach, Pyrzowicach i Wrocławiu. 

"Ryanair ogłasza uruchomienie sezonu letniego 2013 w Katowicach, w tym 4 nowych połączeń do Alicante, Barcelony, Edynburga i na Kretę, które przyniosą 400 000 pasażerów przewiezionych rocznie, przekładających się na ok. 400 miejsc pracy „na miejscu" w Katowicach. Nowe trasy Ryanaira z Katowic przyczynią się do rozwoju turystyki w Polsce" - powiedział O'Leary na konferencji prasowej w katowickim lotnisku, cytowany w komunikacie portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. 

Rozwój działalności irlandzkiego przewoźnika w katowickim porcie lotniczym oznacza wzrost liczby połączeń do 9 (o 44%) i liczby lotów do 60 tygodniowo (o 43%).  

W 2013 r. Ryanair uruchomi z portu lotniczego Kraków-Balice w sumie 6 nowych połączeń - do Birmingham, Cork, Dortmundu, Göteborgu, Kos i Manchesteru. Rozszerzenie oferty przewoźnika obejmie w sumie 31 tras, a planowana liczba obsłużonych pasażerów ma osiągnąć 1,6 mln w 2013 r. Prezes O'Leary poinformował, że oferta firmy przekłada się na dodatkowe 1600 miejsc pracy w Krakowie. 

W grudniu irlandzki przewoźnik zapowiedział, że zamierza utworzyć w Balicach drugą w Polsce bazę, w której początkowo mają być zbazowane dwa samoloty. 

Ryanair również planuje zwiększenie liczby połączeń również w porcie lotniczym Wrocław. Obecnie trwają rozmowy z władzami portu lotniczego dotyczące możliwości technologicznych rozwoju wrocławskiej bazy. Najbardziej prawdopodobne destynacje to kolejne miasta w Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Francji i Skandynawii, głosi komunikat portu lotniczego we Wrocławiu. Prezes O'Leary podkreślił jednak, że jeśli chodzi o połączenia krajowe, to dużą rolę będzie odgrywało lotnisko w Modlinie. 

W ciągu ostatnich 8 lat, Ryanair przewiózł 22,5 mln pasażerów do/z Polski, co pozwoliło pasażerom zaoszczędzenie powyżej 3 mld euro w porównaniu z cenami oferowanymi przez LOT, który ma wysokie opłaty paliwowe. Pierwszą bazą irlandzkiego przewoźnika, otwartą niecały rok temu, był port lotniczy Wrocław. W ciągu najbliższych 5-6 lat Ryanair planuje otwarcie nawet 7 baz w polskich miastach.