Budzanowski poinformował w środę dziennikarzy, że Rada Nadzorcza ma się zebrać w czwartek. Szef resortu skarbu poinformował, że LOT zwrócił się do MSP z prośbą o kilkaset mln zł pomocy.

Budzanowski: pozytywnie oceniamy wniosek LOT o pomoc finansową 

Pozytywnie oceniamy wniosek przygotowany przez LOT wniosek o pomoc finansową - powiedział w środę minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Zaznaczył jednak, że przewoźnik w przeszłości otrzymał już wsparcie rządu, o czym nie należy zapominać.

Budzanowski powiedział, że jeszcze we wrześniu prezes PLL LOT Marcin Piróg w uspokajającym tonie mówił o kondycji finansowej spółki.

"Dzisiaj dowiadujemy się, że sytuacja spółki jest trudna, że wymagana jest pomoc ze strony rządu i pomoc kilkuset milionów złotych" - zaznaczył.

Dodał, że odpowiedzialność za obecną kondycję spółki osobiście ponosi prezes spółki. "On zarządza spółką, zarządza finansami, zarządza procesem restrukturyzacji, który jednak nie był prowadzony w odpowiedni sposób przez ostatnie dwa lata" - powiedział szef resortu skarbu.

Minister przyznał jednocześnie, że cała branża lotnicza w Unii Europejskiej ma problemy. Wskazał także, że rządy wielu krajów członkowskich UE zwróciły się do Komisji Europejskiej o pomoc publiczną.