Od Nowego Roku zmieniły się ceny biletów na pociągi InterRegio na najdłuższych relacjach - poinformował we wtorek PAP Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych. Ceny biletów na pociągi regionalne i biletów okresowych pozostają bez zmian.

Przewoźnik zmienił taryfy za przejazd pociągami na relacjach dłuższych niż 320 km. Oznacza to, że za przejazd trzeba będzie zapłacić od kilku do kilkunastu złotych więcej. Przykładowo, bilet na pociąg z Łodzi do Przemyśla zamiast 56 zł będzie kosztował 65 zł, a ze Świnoujścia do Krakowa - 72 zł zamiast 58 zł.

Jak wyjaśnił Stilger, podwyżka dotyczy niewielkiej liczby podróżnych. "90 proc. naszych pasażerów podróżuje na trasach krótszych niż 320 km. Średnia odległość, jaką przejeżdża pasażer InterRegio to 150 km. Staraliśmy się, aby te zmiany były jak najmniej dotkliwe dla pasażerów" - wyjaśnił. Dodał, że na najpopularniejszych trasach, czyli Warszawa-Kraków, Warszawa-Łódź i Warszawa-Poznań, ceny nie zmienią się.

Od Nowego Roku wzrosły też ceny biletów w PKP Intercity. Jak mówił pod koniec grudnia prezes tej spółki Janusz Malinowski, skala podwyżek to od 50 gr do 5 zł.