statystyki

Konkurencja na torach raczkuje

autor: Krzysztof Śmietana22.09.2020, 08:11; Aktualizacja: 22.09.2020, 08:11
Czeski RegioJet jest zdeterminowany, by wraz wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli od 13 grudnia, rozpocząć regularne kursy na trasie Praga – Kraków – Przemyśl.

Czeski RegioJet jest zdeterminowany, by wraz wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli od 13 grudnia, rozpocząć regularne kursy na trasie Praga – Kraków – Przemyśl.źródło: ShutterStock

Druga prywatna spółka kolejowa z Czech chce wjechać do Polski. Koronawirus hamuje jednak jej plany.

Czeski RegioJet jest zdeterminowany, by wraz wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli od 13 grudnia, rozpocząć regularne kursy na trasie PragaKraków – Przemyśl. – Po naszej stronie przygotowania do uruchomienia połączenia idą pełną parą. Złożyliśmy do Urzędu Transportu Kolejowego wszystkie wymagane dokumenty. Czekamy na decyzję – mówi rzecznik przewoźnika Aleš Ondrůj.

Pociągi spółki RegioJet będą mogły wyruszyć na trasę, jeśli UTK wyda tzw. decyzję o otwartym dostępie do torów. Przedtem urzędnicy sprawdzają m.in., czy np. nowe połączenie nie zachwieje równowagi ekonomicznej, a zwłaszcza czy nie zagrozi pociągom objętym publiczną dotacją. Inne dokumenty, które przybliżają go do uruchomienia połączeń w Polsce, czeski przewoźnik już ma. To m.in. odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie