statystyki

Polski rynek samochodowy jedzie w górę bez pomocy

autor: Grzegorz Kowalczyk06.08.2020, 10:43; Aktualizacja: 06.08.2020, 10:43
Jest odbicie na europejskim rynku, Polska wciąż pod kreską

Jest odbicie na europejskim rynku, Polska wciąż pod kreskąźródło: DGP

To, że w niektórych krajach rejestruje się już więcej aut niż przed wybuchem pandemii, to w głównej mierze efekt rządowych programów wsparcia nabywców.

Opublikowane wczoraj dane o rejestracji nowych aut w Polsce dają powody do umiarkowanego optymizmu. Rodzima branża wciąż notuje spadki, choć ich skala powoli wyhamowuje i to bez szerokiego programu pomocowego dla nabywców nowych aut – instrumentu, z którego chętnie korzystają kraje wychodzące właśnie na plus, odbijając się od kwietniowych spadków w skali przekraczającej nawet 80 proc.

– Prognozujemy, że jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to jest szansa, że rok skończymy ze spadkiem 20–25 proc. Nadrobimy więc część straty, która po półroczu wynosi 35 proc., ale nie uda się teraz w każdym kolejnym miesiącu wychodzić na zero względem miesięcy z 2019 r. – przyznaje Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie