statystyki

Pasażerowie powoli wracają do pociągów. Kolejarze liczą na wakacje i turystów

autor: Krzysztof Śmietana08.07.2020, 07:49; Aktualizacja: 08.07.2020, 07:49
W czasie obowiązywanie największych obostrzeń spółka zawiesiła większą część połączeń. Od kilku tygodni są one sukcesywnie przywracane.

W czasie obowiązywanie największych obostrzeń spółka zawiesiła większą część połączeń. Od kilku tygodni są one sukcesywnie przywracane.źródło: ShutterStock

Po ogromnych spadkach w przewozach pasażerowie powoli wracają do pociągów. Poszczególne spółki korzystają z rekompensat w ramach tarczy antykryzysowej.

– W ostatnią niedzielę przewieźliśmy blisko 100 tys. pasażerów. W pierwszą niedzielę lipca 2019 r. było to 172 tys. podróżnych – informuje Katarzyna Grzduk, rzeczniczka PKP Intercity. Liczba podróżnych osiągnęła już zatem prawie 60 proc. stanu sprzed roku. – To całkiem dobry wynik, bo jeszcze w niektórych dniach kwietnia było to zaledwie kilka procent tego, co w 2019 r. – dodaje prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

W czasie obowiązywanie największych obostrzeń spółka zawiesiła większą część połączeń. Od kilku tygodni są one sukcesywnie przywracane. 22 maja wróciły na tory niektóre składy pendolino. Teraz kursuje już większość z nich. Od piątku znowu będą jeździć wagony sypialne i kuszetki do Trójmiasta, Świnoujścia, Kołobrzegu czy Zakopanego. Chraniuk liczy, że lipiec i sierpień pod względem frekwencji będą najlepszymi miesiącami dla przewoźnika. Ma nadzieję, że skoro podróżowanie po Europie jest ograniczone, to Polacy będą tłumnie jeździć pociągami nad Bałtyk czy w polskie góry.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie