statystyki

Kolej nie ułatwi życia pasażerom. Kolejny raz

autor: Piotr Szymaniak03.12.2019, 07:15; Aktualizacja: 03.12.2019, 07:22
Pierwotnie przepisy unijnego rozporządzenia miały zacząć obowiązywać w życie w 2014 r., ale zostały odroczone do 3 grudnia 2019 r.

Pierwotnie przepisy unijnego rozporządzenia miały zacząć obowiązywać w życie w 2014 r., ale zostały odroczone do 3 grudnia 2019 r.źródło: ShutterStock

Minister infrastruktury znowu odroczył stosowanie niektórych przepisów unijnego rozporządzenia nr 1371 dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym. W krajowych połączeniach kolejowych nadal nie trzeba będzie więc stosować np. art. 8 ust. 3 rozporządzenia, który wymusza na przewoźnikach i sprzedawcach biletów obowiązek przedstawienia informacji, takich jak ogólne warunki umów, rozkłady jazdy, informacje o dostosowaniu pociągu do potrzeb niepełnosprawnych, możliwości przewiezienia rowerów etc.

Unijne przepisy stanowią, że informacje te powinny być przedstawiane w sposób czytelny także dla osób niesłyszących i niewidomych. W tej też formie przedsiębiorstwa kolejowe powinny prezentować informacje dostarczane w pociągu, takie jak nazwa następnej stacji, informacje o opóźnieniach, możliwościach przesiadek etc.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie