statystyki

Układy hybrydowe do toyoty made in Poland

autor: Tomasz Sewastianowicz28.10.2019, 08:33; Aktualizacja: 28.10.2019, 08:56
600 mln zł wielkość nowej inwestycji w podwojenie linii produkcyjnej napędów hybrydowych 1.5

600 mln zł wielkość nowej inwestycji w podwojenie linii produkcyjnej napędów hybrydowych 1.5źródło: DGP

Japoński koncern, który na początku września ruszył z produkcją dwulitrowych silników do hybryd, właśnie ogłasza kolejną inwestycję. Wyda jeszcze 600 mln zł i uruchomi drugą linię napędów elektryczno-spalinowych 1.5.

Zapotrzebowanie na samochody hybrydowe, czyli łączące silnik spalinowy i elektryczny, rośnie lawinowo. Toyota jest tu liderem. Do dziś koncern sprzedał na całym świecie ponad 14 mln tego typu aut. Na Starym Kontynencie w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. na drogi wyjechało niemal 440 tys. egzemplarzy aut hybrydowych. To 52 proc. całkowitego biznesu Japończyków w Europie. Nad Wisłą co trzeci model tej marki jest sprzedawany w wersji elektryczno-spalinowej, a chętnych przybywa. I właśnie m.in. szybko rosnąca popularność zaowocowała decyzją o ulokowaniu dwóch nowych projektów w polskiej fabryce koncernu.

Atrakcyjne miejsce

– Nakładem 600 mln zł Toyota zwiększy moce wytwórcze w zakładzie w Wałbrzychu o drugą linię produkcji silnika benzynowego 1.5 TNGA oraz elektrycznych przekładni hybrydowych tworzących razem hybrydowy zespół napędowy 1.5 – powiedział nam Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP).


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie