statystyki

Po miesiącach kłopotów Trakcja wróciła na właściwy tor

autor: Krzysztof Śmietana24.10.2019, 07:33; Aktualizacja: 24.10.2019, 14:50
Firma zmaga się także z przebudową fragmentu linii kolejowej z Warszawy do Poznania. Chodzi o roboty w rejonie Łowicza.

Firma zmaga się także z przebudową fragmentu linii kolejowej z Warszawy do Poznania. Chodzi o roboty w rejonie Łowicza.źródło: ShutterStock

Jedna z największych firm budowlanych w Polsce zakończyła restrukturyzację. Zapowiada dokończenie kontraktów drogowych i kolejowych oraz walkę o nowe zlecenia. Także za granicą.

– Jako pierwsza firma budowlana w Polsce przeszliśmy tak znaczącą restrukturyzację. To był niezwykle skomplikowany proces. Wartość restrukturyzacji, która objęła stare i nowe instrumenty finansowe, to aż 1,2 mld zł – mówi Marcin Lewandowski, prezes Trakcji Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych i Inżynieryjnych. Zapowiada, że po miesiącach kłopotów finansowych firma wyjdzie na prostą. Będzie mogła m.in. kontynuować wielkie przedsięwzięcia infrastrukturalne – modernizację tras kolejowych czy budowę dróg.

Jeszcze kilka miesięcy temu dokończenie wielu inwestycji nie było pewne. Firma m.in. zalegała z płatnościami wobec podwykonawców. Trakcja, tak jak wiele innych przedsiębiorstw budowlanych, wpadła w problemy, które w dużej mierze spowodowane były gwałtownym wzrostem cen materiałów. Kontrakty publiczne zawarte w latach 2015–2017 zaczęły przynosić duże straty, a Ministerstwo Infrastruktury nie zgodziło się na waloryzację umów. Do tych problemów dołożył się brak specjalistów.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie