statystyki

Spowolnienie gospodarcze zagrozi CPK?

autor: Krzysztof Śmietana16.10.2019, 07:33; Aktualizacja: 16.10.2019, 09:10
Szef LOT Rafał Milczarski podkreśla zaś, że LOT jest jedną z najszybciej rozwijających się linii w Europie. W ostatnich latach liczba pasażerów przyrastała o ok. 25 proc.

Szef LOT Rafał Milczarski podkreśla zaś, że LOT jest jedną z najszybciej rozwijających się linii w Europie. W ostatnich latach liczba pasażerów przyrastała o ok. 25 proc.źródło: Materiały Prasowe

Choć rządzący twierdzą, że nie ma odwrotu od budowy, to niektórzy eksperci zgłaszają wątpliwości co do sensowności projektu.

O Centralnym Porcie Komunikacyjnym głośno dyskutowano podczas rozpoczętej wczoraj w Warszawie międzynarodowej konferencji lotniczej, którą LOT organizuje wspólnie ze zrzeszeniem przewoźników IATA. Szef tej instytucji Alexandre de Juniac popiera inwestycję. – Mam nadzieję, że projekt skończy się sukcesem i zamknie w założonym budżecie – mówił.

Według niego CPK przyda się zwłaszcza w sytuacji, w której przesiadkowe lotniska europejskie się zatykają. De Juniac stwierdził nawet, że dzięki CPK Polska może objąć pozycję lidera w lotnictwie w Europie.

DGP dotarł jednak do analizy, która przedstawia wątpliwości co do sensowności inwestycji. Kij w mrowisko postanowili włożyć: Marek Serafin, współtwórca portalu Polski Rynek Transportu Lotniczego, były dyrektor zarządzania siatką w LOT, oraz Ryszard Zaremba, szef firmy Polconsult, która specjalizuje się w projektowaniu lotnisk.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie