statystyki

Autostrada płatna przez telefon

autor: Tomasz Żółciak26.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 26.07.2018, 09:14
W branży nowy system płatności budzi równie wiele zainteresowania co obaw.

W branży nowy system płatności budzi równie wiele zainteresowania co obaw.źródło: ShutterStock

Rozwiązanie pilotażowo wdrożone na odcinku A1 może się stać docelową formą płatności na wszystkich państwowych drogach objętych viaTOLL-em.

AmberGO – czyli rozwiązanie, które na autostardzie między Toruniem a Gdańskiem (zarządzanym przez spółkę GTC) będzie testowane przez najbliższy rok – jest w praktyce poligonem doświadczalnym ministra Andrzeja Adamczyka.

– W naszych analizach rozważamy również model uwzględniający rozwiązania, na których opiera się AmberGO – tak na nasze pytanie o docelowy model płatności na wszystkich autostradach w Polsce odpowiedział rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś.

Na razie system wdrożony przez koncesjonariusza obowiązuje tylko dla najdłuższego odcinka autostrady (Rusocin – Nowa Wieś, w obu kierunkach). Korzystać z niego mogą tylko kierowcy aut o dwóch osiach, niewyposażonych w przyczepy, a więc głównie osobówki oraz motocykle. I tylko pod warunkiem, że mają polskie rejestracje.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie