"Od momentu uruchomienia połączenia Emirates przewiozły na trasie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską ponad 975 tys. pasażerów, wspierając rozwój biznesu, handlu i turystyki w tych krajach. Obecnie przewoźnik zatrudnia około 740 Polaków, w tym 667 członków personelu pokładowego i pilotów" - napisano w komunikacie.
Początkowo połączenie realizował Airbus A330, który w ciągu pierwszych sześciu miesięcy przewiózł na trasie przeszło 78 tys. pasażerów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem w listopadzie 2015 r. przewoźnik wprowadził Boeinga 777-300 o większej zdolności przewozowej, który do dzisiaj cieszy się popularnością wśród pasażerów.
Od chwili uruchomienia połączenia do końca grudnia 2017 roku na trasie przewieziono blisko 35 tys. ton cargo. Obecnie wśród najczęściej importowanych towarów znajdują się akcesoria odzieżowe, artykuły elektroniczne, sprzęt medyczny i narzędzia. Najważniejsze produkty eksportowe to m.in. leki, kosmetyki, żywność (w tym zwłaszcza świeże owoce) i części samochodowe.
Flota Emirates to 269 szerokokadłubowych samolotów, które latają do 157 kierunków w 84 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australii. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 215 samolotów o wartości ponad 108 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.