statystyki

Urzędnicy kontra Uber. Do przerwy 1:0

autor: Jakub Styczyński02.01.2017, 07:24; Aktualizacja: 02.01.2017, 08:17
Uber

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza uznał obwinionego za winnego świadczenia usługi przewozu osób bez wymaganej licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką i ukarał go karą grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz zasądził od niego 300 zł kosztów sądowychźródło: ShutterStock

Starcie krakowskiego magistratu z amerykańską korporacją nabiera rozpędu. Po raz kolejny z batalii zwycięsko wychodzi ten pierwszy.

Na łamach DGP pisaliśmy już o wyrokach sądowych wobec kierowców Ubera, w których nakładano na nich grzywny. Rzecz w tym, że dotychczas 29 z nich zostało wydanych w trybie nakazowym. Uber je kwestionował. Twierdził, że dopiero po przeprowadzeniu rozprawy będzie można mówić, kto ma rację w sporze o to, czy współpraca z korporacją naraża prowadzących działalność na sankcje.

Jak nas poinformował Urząd Miasta Krakowa, 29 grudnia zapadło wreszcie pierwsze orzeczenie wobec kierowcy Ubera wydane w wyniku przeprowadzenia pełnego procesu po złożonym od wyroku nakazowego sprzeciwie.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • enzo(2017-01-13 14:52) Zgłoś naruszenie 12

    Kod na darmowy przejazd do 25 zł dla nowych użytkowników UBER (obowiązuje w całej Polsce): UBERSLASKI

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie