Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Internet stacjonarny drogi czy tani? Zobacz, jak Polska wypada na tle UE

Jaki internet wybierają Polacy? Największą popularnością cieszył się dostęp do Internetu o przepływności od 2 Mb/s do 10 Mb/s, z którego korzystało ponad 45 proc. abonentów. W związku z szybkim rozwojem usług wymagających łączy o dużej przepływności klienci coraz częściej decydują się na zdecydowanie szybszy dostęp do sieci. W 2014 r. 21,5 proc. posiadało łącze pozwalające łączyć się z Internetem z prędkością od 30 Mb/s do 100 Mb/.s. Ile płaciliśmy za ten dostęp? Najwyższe koszty z tytułu korzystania ze stacjonarnego dostępu do sieci w 2014 r. ponosili mieszkańcy Cypru, Irlandii i Hiszpanii. Najniższe z kolei ceny obowiązywały w krajach takich jak Estonia, Litwa, Łotwa i Słowacja.
Jaki internet wybierają Polacy? Największą popularnością cieszył się dostęp do Internetu o przepływności od 2 Mb/s do 10 Mb/s, z którego korzystało ponad 45 proc. abonentów. W związku z szybkim rozwojem usług wymagających łączy o dużej przepływności klienci coraz częściej decydują się na zdecydowanie szybszy dostęp do sieci. W 2014 r. 21,5 proc. posiadało łącze pozwalające łączyć się z Internetem z prędkością od 30 Mb/s do 100 Mb/.s. Ile płaciliśmy za ten dostęp? Najwyższe koszty z tytułu korzystania ze stacjonarnego dostępu do sieci w 2014 r. ponosili mieszkańcy Cypru, Irlandii i Hiszpanii. Najniższe z kolei ceny obowiązywały w krajach takich jak Estonia, Litwa, Łotwa i Słowacja. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • internauta
  2015-07-04 22:07:55
  Szanowna redakcjo , proszę zweryfikować dane na prawdziwe . W analizie należy uwzględnić łączny koszt wnoszonych opłat za internet i telewizję ( internet i dzierżawa linii telefonicznej) .Po prostu można wziąć czasem u któregoś dostawcy sam internet ale opłaty sięgają ponad 200 zł . Ja mam internet z kablówki i aby płacić względnie normalną cenę musiałem wziąć pakiet telewizyjny bo w przeciwnym razie opłata wynosiłaby jak pisałem wcześniej ponad 200 zł. a z pakietem TV płacę ok. 120 zł. Podobnie jest z łączem stacjonarnym trzeba zapłacić 30 zł za konserwację linii. Ale rzetelne podejście nie pasuje do celu artykułu bo jak to bywa ze statystyką wszystko można przedstawić za wyjątkiem prawdy.
  0
 • ot co
  2015-07-11 13:31:20
  A mnie przy rencie 800zł stać tylko na darmowe AERO2.
  0
 • Wojti
  2015-07-08 16:37:47
  najlepiej zafundować sobie net razem z tv. w gigakablówce cena naprawdę nie zabija
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej