Virgin Mobile chce rozszerzyć liczbę punktów rejestracji kart prepaid nawet do kilkunastu tysięcy w najbliższych miesiącach z 2,2 tys. obecnie, podał operator.

„Największy wirtualny operator w Polsce, nieustannie rozszerza liczbę punktów stacjonarnych, w których można dokonać obowiązkowej rejestracji numeru. Do dyspozycji klientów jest już w ponad 2200 placówek, a w najbliższych miesiącach Virgin Mobile zamierza rozszerzyć liczbę punktów nawet do kilkunastu tysięcy" – czytamy w komunikacie.

Na tą chwilę klienci mogą skorzystać z ponad 1800 kiosków sieci Ruch (możliwa jest w nich rejestracja kart aktywnych i nowych), 74 punktów Telakces i 363 niezależnych punktów partnerskich (w obu przypadkach można zarejestrować karty aktywne i nowe, a także dokończyć proces rejestracji rozpoczęty za pomocą formularza na stronie www), podano również.

"Użytkownicy Virgin Mobile, obok tradycyjnej rejestracji w punktach stacjonarnych, mają możliwość skorzystania z rejestracji online, z potwierdzeniem danych bezpłatnemu kurierowi lub w placówce partnerskiej. Jednocześnie za pomocą prostego formularza online klienci mogą przenieść numer lub kupić starter, którego zarejestrowanie odbędzie się poprzez potwierdzenie danych kurierowi. Kurier jest wysyłany na koszt operatora" - czytamy dalej.

Rejestracja kart SIM w usłudze prepaid jest obowiązkowa i wynika z przepisów ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Dotyczy nowych i obecnych klientów wszystkich operatorów. Nowi klienci zobowiązani są zarejestrować numer po zakupie startera, aby usługa mogła zostać uruchomiona.

Użytkownicy aktywnych numerów powinni zarejestrować swoją kartę do 1 lutego 2017 roku –w przeciwnym razie możliwość wykonywania i odbierania jakichkolwiek połączeń zostanie zablokowana.