Z końcem listopada br. wirtualny operator telefonii komórkowej mBank mobile przestanie świadczyć usługi telekomunikacyjne. Dla klientów przygotowano preferencyjną ofertę przejścia do sieci Orange wraz z gwarancją zachowania dotychczasowych numerów telefonów.

Pierwszy na polskim rynku operator MVNO (podmiot świadczący usługi przy wykorzystaniu infrastruktury telekomunikacyjnej operatora infrastrukturalnego), mBank mobile, powstał w 2006 roku jako projekt integrujący usługi telekomunikacyjne i bankowe.

– Ten nowatorski w skali całego rynku projekt był ciekawym przedsięwzięciem w historii mBanku. Wyrażał nie tylko chęć rozwoju oferty na wielu płaszczyznach, ale był też jednym z pierwszych pomysłów na łączenie usług bankowych i telekomunikacyjnych w sposób atrakcyjny dla klienta. Po latach, gdy definicja „banku w komórce” wraz z potrzebami klientów ewoluowała, formuła projektu MVNO wyczerpała się. Zastąpiła ją bankowość mobilna, w zakresie której mBank intensywnie się rozwija. Wystarczy wspomnieć o ponad 800 tys. naszych użytkowników tej usługi czy projekcie Orange Finanse, który niedawno uruchomiliśmy – tłumaczy Cezary Kocik, wiceprezes mBanku ds. bankowości detalicznej.

Obecnie liczba kart SIM funkcjonujących w ramach sieci mBank mobile w modelu pre-paid wynosi 13 tys. Dla wszystkich klientów chcących zachować numer, mBank mobile we współpracy z Orange przygotował specjalną, preferencyjną ofertę przejścia.

Przenosząc numer do Orange w modelu pre-paid, klient mBank mobile otrzymuje jednorazowe doładowanie konta kwotą 50 zł. Dodatkowo przez kolejne trzy miesiące Orange zapewnia podwójne doładowania konta, bez limitu kwoty i limitu liczby doładowań. Aby skorzystać z oferty przeniesienia do Orange należy zarejestrować swój numer, wysyłając zeskanowane formularze rejestracyjne (dostępne na stronie mbankmobile.pl) na adres operatora. Więcej informacji na stronie www.mbankmobile.pl

Zakończenie działalności mBank mobile nastąpi 30 listopada 2014 r.