P4, operator sieci Play, chce wzmocnić swoją "rodzinną" ofertę abonamentową i wprowadza Formułę Play Stacjonarny dla swoich abonentów, a także nowych klientów, w której proponuje przeniesienie numeru telefonu stacjonarnego i dołączenie go do innych usług posiadanych u operatora, poinformował członek zarządu Bartosz Dobrzyński.

„Liczymy że usługa stanie się dość popularna, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasze ceny, które są bardzo konkurencyjne względem tradycyjnych ofert tego typu. Nie jest to jednocześnie rynek porywający, ale wśród naszych klientów może to być dogodne rozwiązanie" – powiedział Dobrzyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał na badania, które pokazują, że nadal w Polsce działa 6,8 mln numerów telefonów stacjonarnych, a 52% klientów takiej usługi jest „przyzwyczajonych do stacjonarnego telefonu".

W Formule Play Stacjonarny abonenci operatora otrzymują ofertę od 1 zł miesięcznie za zmianę dotychczasowego numeru stacjonarnego na tę Formułę. Dla nowych klientów oferta rozpoczyna się od 9,99 zł miesięcznie.

„Przenoszenie numeru stacjonarnego to kwestia jednej wizyty w salonie lub kontaktu telefonicznego. My zajmiemy się całym procesem. Naszym dotychczasowym kilkudziesięciu tysiącom klientom usługi stacjonarnej zaproponujemy migrację do nowej oferty" – dodał członek zarządu P4.

Pod koniec kwietnia operator wprowadził nową "rodzinną" ofertę abonamentową, która według ówczesnych słów Dobrzyńskiego ma przyczynić się do "dość istotnego i długofalowego wzrostu liczby klientów".

P4 - operator sieci Play - osiągnął 707 mln zł skorygowanego zysku EBITDA i 3,72 mld zł przychodów w 2013 roku. Operator miał 11,275 mln klientów na koniec czerwca 2014.