UPC bez wiedzy klientów ograniczył prędkość WiFi w ich routerach . Część wypożyczonych od operatora routerów ze względów technicznych nie współpracuje ze wszystkimi urządzeniami, które użytkownik chciałby podłączyć do internetu.
Połączenia z siecią są przerywane, co szczególnie można zauważyć, oglądając treści wideo na telewizorach, smartfonach lub tabletach. Dlatego operator kablowy UPC bez wiedzy abonentów ogranicza prędkość internetu w domowych sieciach WiFi. Problem dotyczy tych klientów, którzy płacą za łącza o przepustowości 60 Mb/s.
– W UPC płacę za internet 60 Mb/s. Większość urządzeń w domu podłączyłem do sieci za pomocą WiFi. Tak jest najwygodniej, ponieważ dzięki temu nie trzeba wszędzie układać kabli. Niestety od jakiegoś czasu internet na smartfonach i tabletach podłączonych do domowej sieci WiFi zwolnił do 3 Mb/s – mówi Rafał Kupracz, który korzysta z usług UPC na warszawskich Jelonkach. Dodaje, że niestabilne jest też połączenie telewizora z internetem. – To jest szczególnie uciążliwe, bo powoduje przerwy w trakcie oglądania filmów odtwarzanych z dostępnych w sieci serwisów VOD – skarży się Kupracz. Sytuacji nie poprawiła wizyta technika UPC. – Pracownik serwisu stwierdził, że w przypadku łączy 60 Mb/s i tego typu routerów występuje jakiś problem techniczny i dlatego operator ograniczył prędkość internetu w sieci WiFi do 3 Mb/s oraz że w tych urządzeniach, w których ograniczenie nie działa, łącze jest niestabilne – opowiada Kupracz.