Nowa strategia Netii zostanie zaprezentowana jesienią, poinformował nowy prezes Netii Adam Sawicki.

"Mój poprzednik, wraz z zespołem, bardzo skutecznie zbudował skalę działania Netii, która pozwala na stabilne funkcjonowanie i konkurowanie ze wszystkimi graczami na tym trudnym rynku. Ja stawiam sobie za cel realizację wizji Netii jako dostawcy zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych, a nie pojedynczych usług czy złożonych pakietów, dla wszystkich użytkowników" - powiedział Sawicki podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, droga do realizacji tego celu wiedzie przez uproszczenie funkcjonowania organizacji i świadczonych przez nią usług oraz innowacyjność.

"Naturalnym kierunkiem rozwoju oferty w obu segmentach, czyli B2B i B2C, są rozwiązania wykorzystujące Cloud, czyli chmurę obliczeniową" - dodał prezes Netii.

Wskazał ponadto, że Netia ma taką skalę działania, że może spokojnie obserwować sytuację na rynku.

"Przyszłość ma się nijak do tego, co było wcześniej i to jest największe wyzwanie. Do niedawna powszechna była opinia, że światy tradycyjnych i mobilnych operatorów oddalają się od siebie na zawsze. Tymczasem obecnie infrastruktura i mobile znów się zbliżają poprzez technologie światłowodowe" - powiedział Sawicki.

Podkreślił, że wierzy w pogłębianie konwergencji i widzi potencjał rozwoju synergicznych usług innych niż obecnie modne łączenie usług telekomunikacyjnych z finansowymi, czy energetycznymi.

Rada nadzorcza Netii powołała Adama Sawickiego na stanowisko prezesa zarządu spółki pod koniec kwietnia. Nominacja będzie skuteczna z dniem 2 czerwca 2014 r.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.