Hawe ma stworzyć sieć światłowodową na terenie Polski, dzięki której klienci będą mogli wybierać z palety operatorów dostawcę z najlepszym kontentem, poinformował agencję ISBnews większościowy akcjonariusz Hawe Marek Falenta. Hawe zastanawia się ponadto nad połączeniem Hawe Telekom z Mediatelem.

"Zostaniemy operatorem infrastrukturalnym, który zbuduje do 700 tys. gniazdek światłowodowych bezpośrednio do domów. Zmienimy rynek - dzięki nam klient wybierze sobie z całej palety operatorów firmę z najlepszym kontentem" – powiedział ISBnews Falenta.

Niedawno Hawe stało się wiodącym akcjonariuszem Mediatel. Ma go wykorzystać jako wehikuł do realizacji światłowodowego projektu FTTH.

"Mediatel wykorzystany zostanie do pozyskania finansowania i konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych. Chcemy zając pierwszą pozycje w Polsce, gdzie obecnie pokrycie dostępu światłowodowego do domów wynosi ledwie 0,5%" - wskazał akcjonariusz Hawe.

Reklama

Zaznaczył, że Hawe zastanawia się nad połączeniem Hawe Telekom z Mediatelem, który dysponuje siecią szkieletową w Trójmieście, kolokacją w stolicy, własnym data centre, a także umowami i aktywami w segmencie hurtu głosowego.

"Nie wykluczam również, że przy budowie sieci możemy podzielić kraj na projekty z zewnętrznymi partnerami, a także budować i modernizować ich infrastrukturę, a wręcz ją kupować. W kwestii finansowania nie ma planów emisji akcji Hawe. Powtórzę, że Mediatel jest wehikułem, który będzie odpowiedzialny także za pozyskanie finansowania" - wskazał Marek Falenta.

Reklama

Dodał, że wkrótce Hawe ogłosi "techniczne" wezwanie na Mediatela, a po nim przedstawi strategię dla swojego wehikułu przez który będzie realizować projekt FTTH.

W ub. tyg. Mediatel informował, że Hawe osiągnęło 65,9688% akcji Mediatela i tyleż w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu oraz ma zamiar w najbliższych 12 miesiącach zwiększyć swój udział w ogólnej liczbie głosów.

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na GPW od 2007 roku. W 2012 spółka odnotowała 108 mln zł skonsolidowanych przychodów.