statystyki

Budowa sieci 5G: Polskie skutki decyzji władz USA

autor: Elżbieta Rutkowska14.07.2020, 09:12; Aktualizacja: 14.07.2020, 09:27
Huawei

Huaweiźródło: ShutterStock

Ministerstwo Cyfryzacji uważa, że amerykańskie restrykcje wobec chińskiej firmy mogą wpłynąć na bezpieczeństwo jej urządzeń do budowy 5G.

„Zaostrzenie przez Departament Handlu USA sankcji wobec Huaweia znacznie ogranicza możliwości tej firmy do legalnego stosowania zaawansowanych technologii półprzewodnikowych, opracowanych przez firmy amerykańskie, w budowie rozwiązań przeznaczonych do budowy sieci telekomunikacyjnych, w tym sieci 5G” ‒ uważa polski resort cyfryzacji.

Od ponad roku chiński koncern nie mógł się zaopatrywać u amerykańskich dostawców, ale niedawno zakaz rozszerzono na produkty ‒ chodzi m.in. o półprzewodniki – firm spoza Stanów Zjednoczonych powstałe przy użyciu amerykańskich technologii. Ponadto 30 czerwca Federalna Komisja Komunikacji formalnie uznała chińskie firmy Huawei i ZTE za podmioty stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Indianka(2020-07-16 07:06) Zgłoś naruszenie 125

  Wprowadzana technologia 5G niszczy zdrowie ludzi i zwierząt. Rok temu dzikie gęsi miały zaburzoną przez antenę migrację, a w tym roku bociany nie mają piskląt. Obudzcie się matoly! Co wy robicie nam?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Henryk(2020-07-19 20:57) Zgłoś naruszenie 101

  TYLKO ŚWIATŁOWÓD i TYLKO ŚWIATŁOWÓD

  Odpowiedz
 • 5G+(2020-07-20 17:15) Zgłoś naruszenie 101

  Amerykanie podsłuchiwać, dobra rzecz, Chińczyki podsłuchiwać, bardzo zła rzecz. Co prawda nie ma dowodów na podsłuchy Chińczyków, a na Amerykanów dowody są (podsłuchiwali Kanclerz Merkel), ale to przecież wszystko dla naszego dobra. Oni się tak o nas troszczą, tak martwią, są jak ojciec przy zgubionym dziecku. Zróbmy tak, jak Amerykanie chcą, najlepiej wyrzeknijmy się własnego zdania.

  Odpowiedz
 • 18+(2020-07-17 11:02) Zgłoś naruszenie 26

  ... i pewnie z tego powodu nie korzysta Pani ze smartfona !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane