"Poziom podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w roku 2020 został zmniejszony z 3,5% do 1%. Pracodawca złożył deklarację o minimalizacji liczby wręczanych wypowiedzeń z tytułu zwolnień grupowych do końca 2020 roku co oznacza, że limit odejść pracowników w roku 2020, który został w umowie społecznej ustalony na maksymalnie 1 250 osób, może nie zostać w pełni wykorzystany" - czytamy w komunikacie.
Warunki dotyczące wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla odchodzących pracowników określone w umowie społecznej nie zmieniły się. Nie uległ również zmianie poziom możliwych podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w roku 2021 oraz limit odejść określony w umowie społecznej łącznie na lata 2020-2021, podano także.
Według spółki, zmiany w umowie społecznej wpisują się w podejmowanie szeregu działań przez spółkę w celu częściowego zrekompensowanie negatywnego wpływu pandemii COVID-19 na realizację celów biznesowych Orange Polska.
"Jednocześnie spółka informuje, iż w dniu 22 czerwca 2020 roku, na podstawie artykułu 17 ust 4 Rozporządzenia MAR, podjęła decyzję o opóźnieniu podania do wiadomości publicznej informacji poufnej. W ocenie zarządu prowadzone ze związkami zawodowymi negocjacje dotyczące zmian do umowy społecznej stanowiły od 22 czerwca 2020 roku informację poufną w rozumieniu artykułu 7 Rozporządzenia MAR a niezwłoczne podanie tej informacji do wiadomości publicznej mogłoby naruszyć prawnie uzasadnione interesy Orange Polska " - zastrzegła spółka.
Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.
(ISBnews)
Zarząd Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi zmiany dotyczące umowy społecznej na lata 2020-2021 w celu częściowego zrekompensowania negatywnego wpływu pandemii COVID-19 na swoje cele biznesowe, podała spółka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama