statystyki

Pięć złotych więcej za telefon, czyli wojny nie będzie

autor: Rafał Hirsch, Elżbieta Rutkowska10.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 10.06.2019, 08:33
To, co może martwić konsumentów, cieszy analityków giełdowych. Na cenowe ruchy operatorów warszawska giełda zareagowała spektakularnie (są na niej notowane Play, Orange i Cyfrowy Polsat, do którego należy Plus).

To, co może martwić konsumentów, cieszy analityków giełdowych. Na cenowe ruchy operatorów warszawska giełda zareagowała spektakularnie (są na niej notowane Play, Orange i Cyfrowy Polsat, do którego należy Plus).źródło: ShutterStock

Podwyżki cen abonamentów za usługi telekomunikacyjne będą takie, żebyśmy ich w domowym budżecie nie zauważyli.

Telekomy przestały o nas zabiegać niskimi cenami. Ale nie odczujemy tego wszyscy i nie od razu. Osoby mające terminowe kontrakty z operatorami nadal będą mogły korzystać z ich usług na starych warunkach. Abonament za telefon komórkowy nie będzie też kosztował więcej kogoś, kto po zakończeniu umowy na czas określony przejdzie na bezterminową. Ale klient, który będzie chciał przy takiej okazji wymienić telefon lub zwiększyć zakres usług, dostanie już wyższy rachunek w nowym, droższym planie taryfowym. Na razie dotyczy to dwóch największych sieci: Play i Orange.

Podwyżka nie jest drastyczna: u obu operatorów wynosi 5 zł. Przy tym obaj operatorzy oferują w zamian więcej niż dotąd. Orange, który w maju stawkę za najtańszy abonament z rozmowami, SMS-ami i MMS-ami bez limitu oraz internetem (Plan Komórkowy Standardowy) podniósł z 39,99 zł do 45 zł (nowa nazwa: Plan Mobilny 45), podkreśla, że zwiększył przy tym pakiet danych (z 5 GB do 7 GB). Dorzucił też na trzy miesiące Music Pass – możliwość korzystania ze streamingu muzyki bez uszczuplania pakietu danych.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane