Pierwszy milion telefonów 5G

autor: Elżbieta Rutkowska31.01.2019, 08:03; Aktualizacja: 31.01.2019, 08:17
Co nam da przesiadka na smartfon działający w takim standardzie?

Co nam da przesiadka na smartfon działający w takim standardzie?źródło: ShutterStock

Wiosną miłośnicy najnowszych technologii będą mieli już dostęp do smartfonów działających w sieci piątej generacji.

Jeszcze w tym roku na świecie zostanie sprzedany pierwszy milion telefonów obsługujących połączenia 5G. To niewiele w porównaniu z ogólną liczbą sprzedanych w tym czasie smartfonów (1,5 mld). Jednak firma Deloitte w raporcie „Global TMT Predictions” przewiduje, że w 2020 r. liczba aparatów 5G sięgnie już 15–20 mln sztuk, a w 2021 r. może przekroczyć 100 mln. Ponadto z danych firmy IDC wynika, że od bieżącego roku to właśnie te smartfony będą nakręcały wzrost całego segmentu.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • j.(2019-02-13 22:03) Zgłoś naruszenie 91

  Nie wiem, czy to jest "zabójcze", ale zapewne dla większości, którzy to kupią, ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE! Takie są prawa gospodarki rynkowej: nie może być tak, że ludzie się w coś obkupili i nie chcą dalej kupować np. telefonów, bo już mają. Trzeba im wymyśleć nowe gadżety, żeby znów kupowali, chociaż wcale tego nie potrzebują i nie wykorzystają możliwości tych zabawek. Świat oszalał! Już niedługo nic się nie załatwi bez smartfona, być może nawet tego 5G, bo do wykonania najprostszej czynności, takiej, jak np. kupno gazety, albo bułki na śniadanie, czy też - za przeproszeniem - skorzystanie z publicznej toalety, będzie niezbędna specjalna aplikacja z kodami, hasłami, PIN-ami, certyfikatami, wtyczkami, zabezpieczeniami i co tydzień nowymi aktualizacjami. Wszystko oczywiście nie po to, żeby nam życie ułatwić, bo to nam raczej utrudni życie, tylko po to, żeby ci, którzy kręcą biznesami produkującymi te cuda mieli za co wymieniać swoje odrzutowce na lepszy model śmiejąc się z nas, którzy to wszystko kupujemy dając im nieustannie zarabiać.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zdrowy rozsądek(2019-02-01 13:25) Zgłoś naruszenie 73

  Ta technologia to nie tylko masowa kontrola, ale głównie zabijanie ludzi, warto dla zabawy i głupot robionych w tych mobilnych urządzeniach, niszczyć własne zdrowie i swojej rodziny i innych ludzi? Zastanówcie sie wreszcie co robicie., zanim kupicie kolejne zabójcze gów... Nikt ludzi nie informuje w jakiej technologii jest dany telefon, zwłaszcza starszym i młodziezy to wciskają, kolejne nowe telefony i smartfony w kolejnej coraz zabójczej technologii

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • fizykocterappertacybernetyczny(2019-01-31 13:45) Zgłoś naruszenie 22

  ...żadna rewelacja..poczekam 15 G czyl iza 1-2 lata by sprzedać następny nikomu nie potrzebny gadzet jako niezbędny.

  Odpowiedz
 • jojne skowronek(2019-12-10 10:46) Zgłoś naruszenie 00

  W stolycy nawet butelkoniszczarki są obsługiwane za pomocą smartfona. Niedługo do WC nie wejdziesz tylko zapaskudzisz spodnie bo nie masz loginu i hasła.

  Odpowiedz
 • Max(2019-03-26 12:38) Zgłoś naruszenie 03

  A Play już dawno ma 5G! :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane