Minister zapowiedział nową odsłonę aplikacji mObywatel 2.0. Jakie zmiany nas czekają? Z pełnomocnikiem rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Januszem Cieszyńskim rozmawia z-ca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej Dominika Sikora.

"To zupełnie nowa aplikacja. To co chcemy zrobić, to będzie duża zmiana. Dzisiaj mamy aplikację która jest elektronicznym portfelem dokumentów. My chcemy stworzyć narzędzie, które jak aplikacja bankowa jest aplikacją transakcyjną, w której obywatel będzie mógł załatwić sprawę od A do Z. Od wypełnienia wniosku, po otrzymanie dokumentu."

"Przy czym chcemy dać też możliwość zrealizowania płatności. Dzisiaj jeżeli chcemy skorzystać z usługi e-PIT w ramach płatności musimy zapłacić około złotówki za przelew. My dążymy do tego, żeby płatność była bezprowizyjna. Analogicznie do płatności BLIK. Już 10 mln Polaków z tego korzysta. E- płatności, to jest coś, co Polacy lubią i my chcemy to też udostępnić w naszej aplikacji w administracji publicznej.

"Chcemy też być z użytkownikiem od początku drogi projektowania aplikacji. Można ją skomentować, pomóc, przy jej tworzeniu. To plan na rok. Chcemy wrócić na Impact i podzielić się spostrzeżeniami co się udało, a co można zrobić lepiej. "

Więcej w materiale wideo: