statystyki

Ściągawka: dotacje dla samorządów i administracji z krajowych programów na lata 2014-2020

29.06.2016, 08:32; Aktualizacja: 29.06.2016, 08:52

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sięgnąć po unijne pieniądze? Jeśli ktoś jest w stanie zorganizować wkład własny – z pewnością warto. Dziś przedstawiamy 9 krajowych programów, do których nabory już trwają lub mają się rozpocząć w najbliższym czasie. Samorządy oraz organy administracji mogą się ubiegać o środki przede wszystkim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Większość z dostępnych konkursów jest więc ukierunkowana na poprawę i ochronę środowiska. Wciąż gros naborów organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale trwa też jeden projekt z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, a w końcu czerwca zacznie się kolejny, organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Beneficjentów jest tym razem więcej niż w projektach, o których pisaliśmy w styczniu. Po pieniądze mogą sięgać, jak wcześniej, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych JST. Ale mogą też startować regionalne dyrekcje ochrony środowiska, samorządowe i państwowe instytucje kultury czy archiwa państwowe. Rozpiętość środków przeznaczonych na cele środowiskowe jest mniejsza niż na początku roku. Sięga 2 mld zł na projekty w aglomeracjach dotyczące budowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków oraz systemów kanalizacji sanitarnej. Zazwyczaj maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych to 85 proc.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko

Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu


Pozostało jeszcze 93% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane