statystyki

Już można się starać o wsparcie na rozwój rynku pracy

autor: Joanna Pieńczykowska10.06.2015, 07:52; Aktualizacja: 10.06.2015, 08:40
W ciągu 6 lat na aktywizację osób młodych na Dolnym Śląsku w ramach POWER wydanych ma być 125,7 mln euro.

W ciągu 6 lat na aktywizację osób młodych na Dolnym Śląsku w ramach POWER wydanych ma być 125,7 mln euro.źródło: ShutterStock

Urzędy marszałkowskie zaczynają ogłaszać konkursy na środki z regionalnych programów operacyjnych z nowej perspektywy finansowej. Jako jedno z pierwszych takie programy uruchamia województwo dolnośląskie.

Od 8 do 19 czerwca Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy (DWUP) będzie przyjmował wnioski w ogłoszonym konkursie na projekty w ramach Działania 8.1 Projekty powiatowych urzędów pracy (Oś priorytetowa 8 – Rynek pracy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014–2020).

– To pierwszy nabór w ramach nowej perspektywy unijnej, który rozpoczyna wydawanie środków z RPO 2014–2020 na Dolnym Śląsku – podkreśla Andrzej Kosiór, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Powiatowe urzędy pracy będą mogły te środki przeznaczyć na wsparcie bezrobotnych – w pierwszej kolejności mają dzięki nim uruchomić dla nich programy udzielające bezzwrotnych funduszy m.in. na założenie własnej firmy (do 26 tys. zł).

Konkursy RPO


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane