statystyki

Inwestycje hamują na skutek koronawirusowego kryzysu

autor: Patrycja Otto16.06.2020, 10:06; Aktualizacja: 16.06.2020, 10:07
Lokalne władze szacują ubytek dochodów z powodu epidemii na 13,5 mld zł. Dlatego większość samorządów zapowiada ograniczenie skali nowych projektów.

Lokalne władze szacują ubytek dochodów z powodu epidemii na 13,5 mld zł. Dlatego większość samorządów zapowiada ograniczenie skali nowych projektów.źródło: ShutterStock

Mniejsza liczba zleceń zmusza firmy budowlane do większej konkurencyjności cenowej. To może odbić się na czynszach i cenach gotowych projektów. Ale o tym, czy będzie taniej, dowiemy się za 1–1,5 roku.

Lokalne władze szacują ubytek dochodów z powodu epidemii na 13,5 mld zł. Dlatego większość samorządów zapowiada ograniczenie skali nowych projektów. – Cięcia obejmą inwestycje, które się jeszcze nie rozpoczęły i nie mają wsparcia unijnego. Warto też przedefiniować podejście do inwestycji z budżetu obywatelskiego – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Wykonawcom pozostaje ubieganie się o dopuszczenie do udziału w dużych rządowych projektach czy współpraca z prywatnymi inwestorami. – Ci ostatni również hamują z nowymi projektami. W marcu miałem podpisać trzy umowy na budowę domów i jedną na realizację przychodni. Żadna z nich nie doszła do skutku i nie wiem, kiedy to nastąpi – mówi Robert Trojak, właściciel firmy budowlanej Trotis.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane