statystyki

Ateista nie uchyli stanowiska popierającego Kościół

autor: Dorota Beker13.05.2020, 19:00
WSA odrzucił skargę ze względu na brak interesu prawnego skarżącego

WSA odrzucił skargę ze względu na brak interesu prawnego skarżącegoźródło: ShutterStock

Okoliczność, że treść uchwały rady miasta jest niezgodna z przekonaniami jednego z radnych, nie stanowi interesu prawnego koniecznego do jej zaskarżenia – wynika z postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sprawa dotyczyła sytuacji, w której radny złożył do wojewódzkiego sądu administracyjnego (WSA) wniosek o stwierdzenie nieważności uchwały rady miasta wyrażającej stanowisko na temat ataku na duchownego katolickiego. Wskazał, że narusza ona zasadę legalizmu i praworządności oraz rozdziału państwa od Kościoła. Podnosił, że rada miasta powinna przeciwstawiać się ideologii głoszącej postulaty dyskryminacji grup społecznych, a z treści zajętego stanowiska wynika coś przeciwnego.

WSA odrzucił skargę ze względu na brak interesu prawnego skarżącego. Uznał, że nie udowodnił on, że uchwała w realny sposób pozbawiła go uprawnień lub wprost zobowiązała do czegoś.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane