statystyki

Bez Warszawy Mazowsze będzie klepać biedę

autor: Tomasz Żółciak11.09.2019, 08:00; Aktualizacja: 11.09.2019, 08:18
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Jeśli dojdzie do administracyjnego podziału regionu, dochody nowego woj. mazowieckiego z CIT spadną aż o 87 proc. – wynika z wyliczeń urzędu marszałkowskiego. Mimo deklaracji Jarosława Kaczyńskiego o powstaniu osobnego woj. warszawskiego MSWiA zapewnia, że najpierw pomysł zostanie szeroko skonsultowany.

To nie pierwszy raz, gdy czołowi politycy PiS zapowiadają zmiany na administracyjnej mapie Polski. Od kilku lat słyszymy o pomyśle powstania woj. środkowopomorskiego, obejmującego niektóre tereny dzisiejszego woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. Podobne zapowiedzi pojawiały się w kontekście woj. częstochowskiego (o co bezskutecznie zabiegają tamtejsze władze lokalne). Jak dotąd nic z tych planów nie wyszło.

Tym razem podczas konwencji PiS w Siedlcach prezes partii Jarosław Kaczyński zapowiedział: „Podzielimy Mazowsze na województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz na województwo mazowieckie”. Według lidera PiS ma to rozwiązać problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

Stracą wszyscy


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane