statystyki

Spór o pozwolenia wodnoprawne. Wody Polskie czekają na rozporządzenie

autor: Katarzyna Nocuń16.07.2019, 06:53; Aktualizacja: 16.07.2019, 06:56
W ubiegłym roku Wody Polskie wydały blisko 200 tys. decyzji administracyjnych, z czego 3,1 tys. pozwoleń wodnoprawnych.

W ubiegłym roku Wody Polskie wydały blisko 200 tys. decyzji administracyjnych, z czego 3,1 tys. pozwoleń wodnoprawnych.źródło: ShutterStock

W tym tygodniu ma wejść w życie rozporządzenie dotyczące wydawania postanowień wodnoprawnych. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW WP) nie ma podstawy prawnej do wydawania części z nich, bo resort gospodarki morskiej się zagapił. Wody Polskie zapewniają jednak, że praca wszystkich jednostek terenowych odbywa się normalnie.

– Obecnie w Wodach Polskich procedowanych jest ok. 9 tys. różnych postanowień dotyczących pozwoleń wodnoprawnych – czytamy w komunikacie PGW WP. Kilkudniowa przerwa w wykładni wynikająca z oczekiwania na wejście w życie nowego rozporządzenia nie zwalnia tego procesu. – Pracownicy Wód Polskich analizują wnioski, przyjmują też nowe.

Wszystkie dokumenty są analizowane zgodnie z prawem – podkreśla instytucja. Chodzi o rozporządzenie w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód lub do urządzeń wodnych. Jak zaznaczają Wody Polskie, dotyczy ono tylko ok. 10 proc. pozwoleń wodnoprawnych.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane