statystyki

Spór o pozwolenia wodnoprawne. Wody Polskie czekają na rozporządzenie

autor: Katarzyna Nocuń16.07.2019, 06:53; Aktualizacja: 16.07.2019, 06:56
W ubiegłym roku Wody Polskie wydały blisko 200 tys. decyzji administracyjnych, z czego 3,1 tys. pozwoleń wodnoprawnych.

W ubiegłym roku Wody Polskie wydały blisko 200 tys. decyzji administracyjnych, z czego 3,1 tys. pozwoleń wodnoprawnych.źródło: ShutterStock

W tym tygodniu ma wejść w życie rozporządzenie dotyczące wydawania postanowień wodnoprawnych. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGW WP) nie ma podstawy prawnej do wydawania części z nich, bo resort gospodarki morskiej się zagapił. Wody Polskie zapewniają jednak, że praca wszystkich jednostek terenowych odbywa się normalnie.

– Obecnie w Wodach Polskich procedowanych jest ok. 9 tys. różnych postanowień dotyczących pozwoleń wodnoprawnych – czytamy w komunikacie PGW WP. Kilkudniowa przerwa w wykładni wynikająca z oczekiwania na wejście w życie nowego rozporządzenia nie zwalnia tego procesu. – Pracownicy Wód Polskich analizują wnioski, przyjmują też nowe.

Wszystkie dokumenty są analizowane zgodnie z prawem – podkreśla instytucja. Chodzi o rozporządzenie w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód lub do urządzeń wodnych. Jak zaznaczają Wody Polskie, dotyczy ono tylko ok. 10 proc. pozwoleń wodnoprawnych.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane