statystyki

Co może grozić radnemu, jeśli nie będzie pojawiać się na sesjach?

12.06.2019, 18:00
Trzeba pamiętać, że to na zasadach ustalonych przez radę gminy radnemu przysługują diety oraz zwrot kosztów podróży służbowych. Zatem jeśli nie uczestniczy on w sesjach lub nie głosuje, może to przekładać się na jego dochody.

Trzeba pamiętać, że to na zasadach ustalonych przez radę gminy radnemu przysługują diety oraz zwrot kosztów podróży służbowych. Zatem jeśli nie uczestniczy on w sesjach lub nie głosuje, może to przekładać się na jego dochody.źródło: ShutterStock

Nowy radny nie zdawał sobie sprawy, że zasiadając w radzie gminy, będzie miał tyle obowiązków. W efekcie u dotychczasowego pracodawcy zaniedbuje swoje obowiązki.

Radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany. O ile art. 23 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 506) reguluje zasadnicze obowiązki radnego w relacji z wyborcami, o tyle art. 24 dotyczy kluczowych obowiązków radnego, które są związane z jego funkcją pełnioną w ramach rady gminy.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane