statystyki

Samorządowcy mogą reagować na skargi. Do wójta można kierować zapytania lub interpelacje

27.02.2019, 18:00
Do wójta można kierować zapytania lub interpelacje

Do wójta można kierować zapytania lub interpelacjeźródło: ShutterStock

Kilku nowych radnych otrzymało od mieszkańców skargi na funkcjonowanie komunikacji publicznej czy uszkodzony chodnik. W jakim trybie radny powinien złożyć zapytanie lub interpelację do wójta?

Zagadnienia interpelacji i zapytań reguluje art. 24 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.). Składa się je do przewodniczącego rady, który przekazuje je niezwłocznie wójtowi. On, lub osoba przez niego wyznaczona, jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.

Treść interpelacji, zapytań oraz udzielonych odpowiedzi podawana jest do publicznej wiadomości poprzez publikację w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty. To, co różni interpelację i zapytanie, to to, czego każda z tych form swoistej kontroli sprawowanej przez radnych może dotyczyć.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane