statystyki

Ponad 350 mln zł na pomoc żywnościową

autor: Michalina Topolewska11.10.2018, 07:50
Program, który jest finansowany z budżetu państwa oraz pieniędzy unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD), jest skierowany do rodzin najuboższych.

Program, który jest finansowany z budżetu państwa oraz pieniędzy unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD), jest skierowany do rodzin najuboższych.źródło: ShutterStock

Wyższe kryterium dochodowe oraz zawierająca więcej produktów paczka − to najważniejsze zmiany w kolejnej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 (POPŻ). Jej realizacja zaczęła się w tym miesiącu i potrwa do czerwca 2019 r.

Program, który jest finansowany z budżetu państwa oraz pieniędzy unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD), jest skierowany do rodzin najuboższych. Co do zasady do bezpłatnego uzyskiwania paczek żywnościowych uprawnione są osoby o dochodzie nieprzekraczającym 200 proc. progu obowiązującego w pomocy społecznej. W związku z tym, że od 1 października nastąpiła jego podwyżka, automatycznie przekłada się to na wyższe kryterium w POPŻ. I tak w rozpoczętej właśnie edycji programu wynosi ono 1402 zł dla osoby samotnej, a w przypadku rodzin jest to 1056 zł w przeliczeniu na jednego jej członka. Wcześniej było to 1268 zł oraz 1028 zł.

– Nowością jest też większa, bogatsza paczka żywnościowa – mówiła Elżbieta Bojanowska, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, podczas konferencji dotyczącej POPŻ.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane