statystyki

Dziś stolica konsultuje z niepełnosprawnymi zakupy autobusów i tramwajów

autor: Paulina Szewioła26.07.2018, 07:15; Aktualizacja: 26.07.2018, 08:23
Do oceny wybrane zostały najnowsze pojazdy z rozwiązaniami dotyczącymi aranżacji wnętrz i sposobu oznakowania, które uznawane są za właściwe i które ZTM chciałby stosować w przyszłości.

Do oceny wybrane zostały najnowsze pojazdy z rozwiązaniami dotyczącymi aranżacji wnętrz i sposobu oznakowania, które uznawane są za właściwe i które ZTM chciałby stosować w przyszłości.źródło: ShutterStock

 Dziś w stolicy osoby z niepełnosprawnościami będą mogły przetestować autobusy i tramwaje pod kątem dostosowania ich do swoich potrzeb.

Pomimo podejmowanych działań i nieznacznej poprawy komunikacja miejska wciąż nie jest jeszcze w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z trudnościami spotykają się także osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, w tym ludzie starsi, którzy mają m.in. kłopoty w korzystaniu z pojazdów wysokopodłogowych. To wniosek płynący z raportu NIK z 2016 roku. W ocenie izby większość trudności z dostępem niepełnosprawnych do komunikacji miejskiej wynika z nierzetelnej analizy potrzeb przewozowych mieszkańców.

Jakby na przekór tej tezie Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchamia konsultacje, w ramach których osoby o ograniczonej mobilności i percepcji będą mogły wypowiedzieć się na temat dostosowania pojazdów transportu publicznego do swoich potrzeb.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ZERO SZANS !(2018-07-26 08:45) Zgłoś naruszenie 60

    Niepełnosprawni, są nie tylko w stolicy. Około 30% obszaru naszego kraju jest pozbawiona jakiegokolwiek transportu zbiorowego, a przecież tu także mieszkają niepełnosprawni, Oni są całkowicie odcięci od świata i wykluczeni społecznie z tego powodu. - bez zasadniczej zmiany bezdusznego, pozbawionego logiki i z chybionym celem projektu ustawy o ptz UD 126, nie poprawi się los Polaków, ani tych niepełnosprawnych , jak tez i tych całkowicie sprawnych Ten projekt podtrzymuje wszystkie szkodliwe Polakom przepisy , które doprowadziły do zniszczenia drogowego, regionalnego transportu zbiorowego, nie dopuszczając polskich samorządów do narzędzi proponowanych przez Unię Europejską w rozp. (WE) nr. 1370/2007. Polska ustawa o ptz, stworzyła wyjątkowo korzystne warunki dla biznesmenów handlujących używanymi samochodami z zachdu - z Polski zrobiono złomowisko dla całej ue . Kluczowym dla sprawy jest, jak powszechnie wiadomo, Art.20-ty, zakazujacy przyznawania prawa wyłącznego o jakim mowa w rozp (WE)nr. 1370/2007 - czyli pozwalający na tzw. wolnoamerykankę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane