statystyki

Gminy miejsko-wiejskie. Oto wyróżnieni włodarze

autor: Adam Pawluć23.05.2018, 09:34; Aktualizacja: 22.05.2019, 14:12
Oto wyróżnieni włodarze z gmin miejsko-wiejskich.

Oto wyróżnieni włodarze z gmin miejsko-wiejskich.źródło: ShutterStock

W kategorii gminy miejsko-wiejskie wyróżnieni zostali Jacek Lipiński z Aleksandrowa Łódzkiego, Grzegorz Kubik z Rawicza oraz Wacław Ligęza z Bobrowej. 

I MIEJSCE - JACEK LIPIŃSKI, ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Od dekady realizujemy duże, innowacyjne projekty

Aleksandrów Łódzki reklamuje się jako gmina nowoczesna i innowacyjna. Co robicie, by faktycznie tak było?

Aleksandrów od wielu lat stawia na innowacyjne rozwiązania. Pierwszy temat to działania proekologiczne z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Duże projekty unijne zaczęliśmy realizować ponad dekadę temu. Była to chociażby termomodermizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem pomp ciepła czy modernizacja ośrodka sportu i rekreacji z zastosowaniem energii i oświetlenia hybrydowego. Realizujemy teraz innowacyjny projekt budynku pasywnego, który jest uniezależniony od tradycyjnych źródeł energii, wykorzystuje zaś ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, energię wiatru i solarów słonecznych. Ponadto bardzo szybko zinformatyzowaliśmy urząd. A że innowacje to także czynnik ludzki, to staramy się wspierać aktywności naszych mieszkańców. Jesteśmy gminą, która stawia na rozwój sportu młodzieżowego. Mamy unikalny w skali kraju współczynnik młodych sportowców - ponad 55 proc. dzieci i młodzieży z naszej gminy uprawia jakąś dziedzinę sportu. Mamy świetnie wyposażoną szkołę sportową z tradycjami, przy której wybudowaliśmy kompleks lekkoatletyczny złożony z hali i stadionu. Jako były wyczynowy lekkoatleta jestem z tego bardzo dumny.

Czy przekłada się to na sukcesy na poziomie krajowym?

Również na poziomie ogólnopolskim, czy nawet światowym, nasi młodzi sportowcy odnoszą spektakularne sukcesy. Są nawet medaliści mistrzostw świata i Europy. W lekkiej atletyce to Robert Urbanek i Karol Hoffman. Teraz mamy nową falę młodych pływaków, są to m.in. Michał Cukanow czy Kamil Kazimierczak.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane