statystyki

Mieszkańcy mają prawo do osobistej rozmowy z włodarzem

autor: AR14.03.2018, 16:00
urzędnik urząd

Wójtowie zostali tym samym zobowiązani do ustalenia szczegółowego harmonogramu dni i godzin, w których będą przyjmowani obywatele.źródło: ShutterStock

W gminie planowana jest budowa, która może być uciążliwa dla mieszkańców. Wielu z nich jest zaniepokojonych i domaga się indywidualnego spotkania z wójtem. Czy ten musi znaleźć na to czas?

Można przyjąć że tak, bowiem w określonym zakresie zobowiązuje go do tego kodeks postępowania administracyjnego. W Konstytucji RP każdy ma zagwarantowane prawo składania skarg i wniosków do organów państwowych, w tym do organów jednostek samorządu terytorialnego. Takie uprawnienie realizowane jest na zasadach określonych przepisami działu VIII k.p.a.

Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw. Pracownik, który otrzymał skargę dotyczącą jego działalności, obowiązany jest przekazać ją niezwłocznie swojemu przełożonemu.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane