statystyki

Mieszkańcy mają prawo do osobistej rozmowy z włodarzem

autor: AR14.03.2018, 16:00
urzędnik urząd

Wójtowie zostali tym samym zobowiązani do ustalenia szczegółowego harmonogramu dni i godzin, w których będą przyjmowani obywatele.źródło: ShutterStock

W gminie planowana jest budowa, która może być uciążliwa dla mieszkańców. Wielu z nich jest zaniepokojonych i domaga się indywidualnego spotkania z wójtem. Czy ten musi znaleźć na to czas?

Można przyjąć że tak, bowiem w określonym zakresie zobowiązuje go do tego kodeks postępowania administracyjnego. W Konstytucji RP każdy ma zagwarantowane prawo składania skarg i wniosków do organów państwowych, w tym do organów jednostek samorządu terytorialnego. Takie uprawnienie realizowane jest na zasadach określonych przepisami działu VIII k.p.a.

Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw. Pracownik, który otrzymał skargę dotyczącą jego działalności, obowiązany jest przekazać ją niezwłocznie swojemu przełożonemu.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane