statystyki

Gmina wyda opinię sanitarną dla klubu dziecięcego

autor: Michalina Topolewska24.05.2017, 07:36; Aktualizacja: 24.05.2017, 08:33
dzieci w szkole

Projekt rozszerza zakres nadzoru sprawowany nad prywatnymi miejscami opiekiźródło: ShutterStock

Od przyszłego roku rozszerzy się zakres kontroli sprawowany przez samorządy nad prywatnymi placówkami. Będą też zbierać sprawozdania z ich działalności i wysyłać do wojewody.

Takie dodatkowe zadania dla gmin przewiduje nowelizacja ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 157), która jest elementem projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. Jedna z zawartych w niej modyfikacji dotyczy uzyskiwania opinii potwierdzającej spełnianie standardów lokalowo-sanitarnych przez podmioty, które chcą zakładać żłobki i kluby dziecięce.

Obecnie jest tak, że taki dokument dla obydwu typów placówek jest wydawany przez właściwego miejscowo inspektora sanitarnego (spełnianie wymogów przeciwpożarowych jest odrębnie potwierdzane przez straż pożarną). Resort rodziny proponuje natomiast, aby pozytywna opinia o warunkach sanitarnych dla klubów dziecięcych była wystawiana przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, a w przypadku żłobków dalej będzie ją wydawał sanepid.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane