Rząd dopłaci rolnikom nawet 1000 zł do hektara. Morawiecki: Jeśli trzeba, znowelizujemy budżet

31.07.2018, 15:49; Aktualizacja: 31.07.2018, 16:13
Mateusz Morawiecki i Jan Krzysztof Ardanowski

Mateusz Morawiecki i Jan Krzysztof Ardanowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Lech Muszyński

Rolnicy, którzy z powodu suszy ponieśli ponad 70 proc. strat, otrzymają pomoc w wysokości 1 tys. zł do hektara - zapowiedział we wtorek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Premier Mateusz Morawicki zapowiedział możliwość nowelizacji budżetu. Jak powiedział "wypłata odszkodowań dla rolników jest dla nas fundamentalnie ważna"

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • MarkiPolo(2018-11-27 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do Borek jak tak kochasz tych imperialistow to wypad z naszego kraju

    Odpowiedz
  • mas60(2018-08-01 09:56) Zgłoś naruszenie 20

    Gdzie mój komentarz? Napisałam o pomocy UE dla rolników po którą to pomoc rząd wyciąga chętnie ręce, a przedstawia ją jako specjalną pomoc rządową. I co? Nie po myśli rządu "bo to ujawnia jego hipokryzję więc nie publikujemy takich komentarzy"?

    Odpowiedz
  • skończyć z dopłatami dal wieśniaków, (2018-08-01 00:12) Zgłoś naruszenie 62

    skończyć z dopłatami dal wieśniaków, nie płacą podatków, zusu, mała dopłaty, emerytury, renty, ulgi, dotacje itp itd

    Odpowiedz
  • realny(2018-07-31 20:22) Zgłoś naruszenie 61

    Dopłaty od rolników, dopłaty do górników..cała Europa tkwi w rożnych tego typu pomocach. Efekt, dług goni dług. Marnie wszyscy skończymy!

    Odpowiedz
  • ajanato(2018-07-31 20:21) Zgłoś naruszenie 51

    Ekonomia PiS - jak inni zagrożą strajkiem, to damy: policjantom, górnikom, pielęgniarkom, budżetówce, żeby tylko na nas głosowali, a potem inflacja 1000 %, a potem choćby potop... Wnuki nam tego nie wybaczą!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Borek (2018-07-31 19:10) Zgłoś naruszenie 31

    Najlepiej zwalić winę na imperialistów i wrogie siły wywrotowe.

    Odpowiedz
  • policjant(2018-07-31 17:50) Zgłoś naruszenie 60

    pitolisz....proponuje dac 2k do hektara.....

    Odpowiedz
  • ukta(2018-07-31 16:24) Zgłoś naruszenie 35

    Trzy lata mijają, a rolnicy zostali pozostawieni sobie. Marne to tłumaczenie. Gdzie będzie przetwórstwo ze skupu, skoro nie ma zakładów typowo polskich, bo zostały sprzedane. Gdzie rolnicy mają niby sprzedawać, skoro są same markety i to one dyktują ceny. Taki to oto skutek pozbawiania się firm dla krótkich wpływów z prywatyzacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz