Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozmowa rekrutacyjna: Jak odpowiadać na trudne pytania?

Za trudne odbieramy często pytania dotyczące naszych słabych stron, porażek czy obszarów, gdzie mamy niewielką wiedzę. Ważne jednak, by w sytuacji, w której będziemy zmuszeni opowiedzieć o naszych słabszych stronach, dobierać takie, które przekujemy w nasz atut, np. bywam uparty, ale pomaga mi to w wytrwałej realizacji celu. Również przyznanie się do błędu czy opis porażki zawodowej można przekuć na element pozytywnej prezentacji. Wzmianka o porażce wsparta pewną autorefleksją, analizą i wyciągnięciem wniosków z perspektywy czasu może często zrobić lepsze wrażenie niż opis spektakularnego sukcesu.
Za trudne odbieramy często pytania dotyczące naszych słabych stron, porażek czy obszarów, gdzie mamy niewielką wiedzę. Ważne jednak, by w sytuacji, w której będziemy zmuszeni opowiedzieć o naszych słabszych stronach, dobierać takie, które przekujemy w nasz atut, np. bywam uparty, ale pomaga mi to w wytrwałej realizacji celu. Również przyznanie się do błędu czy opis porażki zawodowej można przekuć na element pozytywnej prezentacji. Wzmianka o porażce wsparta pewną autorefleksją, analizą i wyciągnięciem wniosków z perspektywy czasu może często zrobić lepsze wrażenie niż opis spektakularnego sukcesu. / ShutterStock
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj padają trudne pytania o nasze porażki zawodowe, negatywne cechy charakteru czy obszary, z których mamy niewielką wiedzę. Jak radzić sobie w takich sytuacjach podpowiada Agnieszka Jędrzejek, starszy konsultant w agencji zatrudnienia Manpower Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Rekrutacja do zakladu hodowli POtworow ! SG
  2015-02-21 16:45:36
  W czasie rekrutacji pytano znajomego, Czy nalezy do PO,PSL,SLD,Palikociarni lub pokrewnego stada ?
  Odparl,ze nie.
  Oznajmiono mu,ze to dobrze,ze nie jestes jedna z tych swin,przyjmiemy sie do nadzoru hodowlanej firmy,bedziesz nadzorowal.
  0
 • Zosia
  2015-02-21 10:16:49
  Ten artykuł nic nie wnosi poznawczego w materii zawartej w tytule, ponieważ nie zawiera jakichkolwiek przykładów z życia. Duże obrazki i wysoki stopień ogólności opisu autora, to żadna informacja dla kogoś, kto jest w potrzebie i oczekuje konkretnych rozwiązań.
  Tytuł obiecujący, za to treść żadna.
  0
 • Jan.
  2015-02-21 11:30:47
  Jedynym trudnym pytasniem, jakie może otrzymać kandydat do pracy jest: "w jaki sposób może pan/pani udowodnić swoje doświadczenie zawodowe", które to pytanie jest pytaniem o referencje. Pozostałe pytania tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Jako człowiek, czasem zajmujący się rekrutacją, wiem co mnie w kandydacie interesuje.
  0
 • Janko z T.
  2015-02-21 20:10:16
  Ale jesteście teoretycy - przecież zdecydowana wiekszość naborów to fikcje merytoryczne. Niezależnie co odpowiesz i tak "wygra" właściwa osoba. Zwłaszcza w sytuacji, gdzie prawnie obowiązują tzw. "konkursy". Nie ma się co wysilać ale utrudnienia w wyborze poprzez uczestnictwo należy robić !
  0
 • Pracownik/ca ? To robi różnicę.
  2015-02-23 11:50:36
  Mnie osobiście najbardziej podobało się pytanie "A co pani zrobi jak się dzieci rozchorują?". Odpowiedziałam, że pójdę z nimi do lekarza. Człowiek człowiekowi ... bratem czy wilkiem ? Ciekawe czy podobne pytania zadają facetom ... Sama sobie odpowiedziałam :(
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej