Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozmowa rekrutacyjna: Jak odpowiadać na trudne pytania?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Za trudne odbieramy często pytania dotyczące naszych słabych stron, porażek czy obszarów, gdzie mamy niewielką wiedzę. Ważne jednak, by w sytuacji, w której będziemy zmuszeni opowiedzieć o naszych słabszych stronach, dobierać takie, które przekujemy w nasz atut, np. bywam uparty, ale pomaga mi to w wytrwałej realizacji celu. Również przyznanie się do błędu czy opis porażki zawodowej można przekuć na element pozytywnej prezentacji. Wzmianka o porażce wsparta pewną autorefleksją, analizą i wyciągnięciem wniosków z perspektywy czasu może często zrobić lepsze wrażenie niż opis spektakularnego sukcesu.
Za trudne odbieramy często pytania dotyczące naszych słabych stron, porażek czy obszarów, gdzie mamy niewielką wiedzę. Ważne jednak, by w sytuacji, w której będziemy zmuszeni opowiedzieć o naszych słabszych stronach, dobierać takie, które przekujemy w nasz atut, np. bywam uparty, ale pomaga mi to w wytrwałej realizacji celu. Również przyznanie się do błędu czy opis porażki zawodowej można przekuć na element pozytywnej prezentacji. Wzmianka o porażce wsparta pewną autorefleksją, analizą i wyciągnięciem wniosków z perspektywy czasu może często zrobić lepsze wrażenie niż opis spektakularnego sukcesu. / ShutterStock
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj padają trudne pytania o nasze porażki zawodowe, negatywne cechy charakteru czy obszary, z których mamy niewielką wiedzę. Jak radzić sobie w takich sytuacjach podpowiada Agnieszka Jędrzejek, starszy konsultant w agencji zatrudnienia Manpower Group.

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Rekrutacja do zakladu hodowli POtworow ! SG
  2015-02-21 16:45:36
  W czasie rekrutacji pytano znajomego, Czy nalezy do PO,PSL,SLD,Palikociarni lub pokrewnego stada ?
  Odparl,ze nie.
  Oznajmiono mu,ze to dobrze,ze nie jestes jedna z tych swin,przyjmiemy sie do nadzoru hodowlanej firmy,bedziesz nadzorowal.
  0
 • Zosia
  2015-02-21 10:16:49
  Ten artykuł nic nie wnosi poznawczego w materii zawartej w tytule, ponieważ nie zawiera jakichkolwiek przykładów z życia. Duże obrazki i wysoki stopień ogólności opisu autora, to żadna informacja dla kogoś, kto jest w potrzebie i oczekuje konkretnych rozwiązań.
  Tytuł obiecujący, za to treść żadna.
  0
 • Jan.
  2015-02-21 11:30:47
  Jedynym trudnym pytasniem, jakie może otrzymać kandydat do pracy jest: "w jaki sposób może pan/pani udowodnić swoje doświadczenie zawodowe", które to pytanie jest pytaniem o referencje. Pozostałe pytania tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Jako człowiek, czasem zajmujący się rekrutacją, wiem co mnie w kandydacie interesuje.
  0
 • Janko z T.
  2015-02-21 20:10:16
  Ale jesteście teoretycy - przecież zdecydowana wiekszość naborów to fikcje merytoryczne. Niezależnie co odpowiesz i tak "wygra" właściwa osoba. Zwłaszcza w sytuacji, gdzie prawnie obowiązują tzw. "konkursy". Nie ma się co wysilać ale utrudnienia w wyborze poprzez uczestnictwo należy robić !
  0
 • Pracownik/ca ? To robi różnicę.
  2015-02-23 11:50:36
  Mnie osobiście najbardziej podobało się pytanie "A co pani zrobi jak się dzieci rozchorują?". Odpowiedziałam, że pójdę z nimi do lekarza. Człowiek człowiekowi ... bratem czy wilkiem ? Ciekawe czy podobne pytania zadają facetom ... Sama sobie odpowiedziałam :(
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej