Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak wygląda rekrutacja w Google? Zobacz, czy rozwiążesz te zadania

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Skurczyłeś się do rozmiarów monety i wrzucono cię do blendera. Masę ciała masz zmniejszoną w ten sposób, że twoja gęstość jest taka, jak zwykle. Łopatki ostrza blendera zaczną się obracać za sześćdziesiąt sekund. Co robisz? - To pierwsze pytanie, jakie podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Google otrzymał bohater książki "Czy jesteś wystarczająco bystry, by pracować w Google". Prowadzący rozmowę nagle zapalił się do tematu. Zaczął rzucać kolejne zagadkowe pytania jedno po drugim. Nie był pewien, czy koszula Jima – która kurczyła się razem z nim samym – da się przerobić na linę na tyle długą, żeby sięgnęła krawędzi naczynia blendera. A kiedy Jim dotrze do krawędzi – jeśli tam dotrze – to jak z niej zejdzie? Czy można realistycznie zakładać, że da się zdobyć taką linę w sześćdziesiąt sekund? Jim nie rozumiał, gdzie w tym wszystkim jest miejsce na słowo „realistyczne” - pisze autor książki William Poundstone. Brzmiało to tak, jakby Google wymyśliło ją w przyszłym tygodniu wypróbować.
Skurczyłeś się do rozmiarów monety i wrzucono cię do blendera. Masę ciała masz zmniejszoną w ten sposób, że twoja gęstość jest taka, jak zwykle. Łopatki ostrza blendera zaczną się obracać za sześćdziesiąt sekund. Co robisz? - To pierwsze pytanie, jakie podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Google otrzymał bohater książki "Czy jesteś wystarczająco bystry, by pracować w Google". Prowadzący rozmowę nagle zapalił się do tematu. Zaczął rzucać kolejne zagadkowe pytania jedno po drugim. Nie był pewien, czy koszula Jima – która kurczyła się razem z nim samym – da się przerobić na linę na tyle długą, żeby sięgnęła krawędzi naczynia blendera. A kiedy Jim dotrze do krawędzi – jeśli tam dotrze – to jak z niej zejdzie? Czy można realistycznie zakładać, że da się zdobyć taką linę w sześćdziesiąt sekund? Jim nie rozumiał, gdzie w tym wszystkim jest miejsce na słowo „realistyczne” - pisze autor książki William Poundstone. Brzmiało to tak, jakby Google wymyśliło ją w przyszłym tygodniu wypróbować. / Bloomberg / Victor J. Blue
Reklama

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • W internecie jest kilka kluczy do sukcesu, pierwsz
  2014-12-25 21:40
  Dawno takich pierdół nie czytałem.
  Google jest popularne bo jest mało ocenzurowaną przeglądarką. Każda inna, która da dostęp do jeszcze mniej ocenzurowanych informacji wyprze google z rynku. Starsi pamiętają, że yahoo, hotbot były bardziej "ręcznie manipulowane" co przczyniło się do spadku ich popularności.
  Jest jeszcze kilka powodów dla których google wygrało wyścig, ale bynajmniej nie jest to szczególny geniusz twórców googla. Za ich sukcesem stoi rozsądne umiarkowanie (ale nie w kwestii rekrutacji - gdzie głupota pytań rekruterów sięgnęła zenitu).
  Kiedy już google wybiło się wśród innych przeglądarek to łatwiej mu bronić pozycji lidera niż tym które zniechęciły użytkowników, z powrotem ich przyciągnąć.
  A i pewnie z powodu takich głupawych rekrutacji, inne wyszukowarki nie potrafią zrobić prawdziwej konkurencji. :))).
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • gajka
  2014-12-25 23:25
  Jakiś kompletny ignorant tłumaczył tą googlowską zagadkę. Przecież tłumacząc na polski należało chociażby napisać owe liczby w porządku alfabetycznym z uwzględnieniem faktu, że w naszym języku brzmią inaczej i nie spełniają warunku zadania. Pełno takich dowodów nieprofesjonalizmu... szkoda czasu na ich opisywanie
  0
  zgłoś
 • POtriota
  2014-12-28 12:56
  tak wygląda twarz korporacji, ego nadymane do granic absurdu, mam przykrą sposobność spotykać się z różnymi korporacyjnymi dupkami będąc zapraszanym na tzw. naukowo-branżowe konferencje, zdarzają się ludzie inteligentni, jednak większość z nich to kulawi intelektualnie ignoranci-karierowicze naciągający fakty i rzeczywistość do własnych potrzeb, świetnie to widać zwłaszcza wśród kadry tzw. menedżerskiej, to nic dodać nic ująć zbieranina apodyktycznych egocentryków, do tego potencjalnych oszustów, sadystów, intrygantów i donosicieli, najbardziej widoczna jest taka umysłowa bieda wśród pracowników różnych korporacyjnych filii na terenie Polski (wszak kraj ten jest od dawna europejskim folwarkiem), system korporacyjny to najzwyczajniej nowoczesna forma feudalizmu - obawiam się że najgorsza dotychczasowa jej odmiana, po części dobrze oddaje tę sytuację tekst piosenki śpiewanej przez Grace Jones "Corporate Cannibal",
  0
  zgłoś
 • wlasciwe odpowiedzi
  2015-01-01 14:04
  Umiejetnosc dzialania w sytuacjach nowych,Badanie poziomu wszystkich umiejetnosci i wiedzy potrzebnych do takiej pracy- informatyka,czy np.adwokata,Od razu polubilam pewnego rekrutera,ktory kazal mi odpowiedz na pytanie dlaczego polski profesor prawa nie dostanie pracy za 900 tys zl miesiecznie.Wlasciwa odpowiedz brzmi:bo ma tylko wiedze,ale brakuje mu inteligencji by szybko nabyc umiejetnosci niezbedne do zawodu.Jemu zajmie to 12 lat,a pani max 5,
  0
  zgłoś
 • hahahah
  2015-01-01 14:23
  Badanie zachowan w sytuacjach nowych.Podobnie jest u adwokatow zagranica.Jedno z pytan brzmialo:" dlaczego 40 letni profesor prawa nie dostanie pracy za 900 tys.zl miesiecznie tylko zwykly absolwent? skad taka rekrutacja ,jak pani mysli??". to laczy tych kandydatow,a co ich dzieli?

  Najbardzie poprawna odpowiedz brzmiala:ten pierwszy ma wiedzę,ale nie ma odpiwedniego IQ by szybko nabyc umiejętności niezbedne do tej pracy,w przeciwienstwie do tego drugiego.A nam zalezy nie na wiedzy (mozemy poczytac sobie ksiazki w tym celu) tylko na UMIEJĘTNOSCIACH.
  0
  zgłoś
 • Lex
  2014-12-31 14:06
  Wez kurde gosciu, takich zadan do rozwiazywania to nasluchalem sie setki. Najlepsi sa Ci, ktory cie testuja. Jesli podasz rozwiazanie niestandardowe to sie gubia i nie potrafia podjac toku myslowego, przyklad (2^19-1)%5 -> jaki wynik z tego bedzie?
  0
  zgłoś
 • wynalazca
  2014-12-26 05:14
  Hehehe,dlaczego Google się trzyma? Bo to firma szpiegowska i jej zadanie polega na tym żeby nic nie znaleźć w sieci albo inaczej żeby znaleźć to co Google sobie życzy,chcesz coś znaleźć w sieci,buduj własną wyszukiwarkę i tyle
  1
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej