Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dni wolne od pracy w 2015 r. Kiedy najlepiej wziąć wolne?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
W styczniu dniami wolnymi od pracy są 1 i 6. Jeśli weźmiesz dwa dni wolnego to odpoczniesz aż 6 dni.
W styczniu dniami wolnymi od pracy są 1 i 6. Jeśli weźmiesz dwa dni wolnego to odpoczniesz aż 6 dni. / GazetaPrawna.pl
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Stańczyx
  2015-09-08 13:47
  I komu się skarżysz, że po studiach i za 1700 brutto pracujesz? Idzie taki głosuje na złodziei, a później z pretensją...
  może trzeba było hydraulikiem albo spawaczem zostać i teraz nie marudzić, że po skończeniu Wydziału Zarządzania w Pcimiu nie masz kim zarządzać...
  0
  zgłoś
 • Tomek
  2014-11-27 09:06
  Proponuję, żeby wszyscy pracowali w takim trybie, jak handel, sobota do 21, niedziela do 20 . Automatycznie zniknie problem długich weekendów :) Dlaczego jedni mają się cieszyć z kilku dni wolnych kosztem innych? Ja także mogę zapomnieć o długich weekendach, bo pracuję w handlu, artykuły ratujące życie :) , market budowlany.
  0
  zgłoś
 • ffffffffffffffffff
  2014-11-10 18:54
  Przypomnę: URLOPU WYPOCZYNKOWEGO UDZIELA SIĘ NA WNIOSEK PRACOWNIKA ZA ZGODĄ PRACODAWCY.

  Już widzę szefów podpisujących urlopy jak leci...
  0
  zgłoś
 • Andrzej Klukowski (emeryt, lekarz rodzinny)
  2014-11-06 17:29
  Date wolnego dnia za swieto w sobote wyznacza pracodawca. Jest niemozliwe zeby w rodzinie wszyscy pracujacy, wliczajac w to uczniow, mieli ten sam dzien wolny. A wiec w roku 2014 mogli oni byc razem, nie liczac sobot i niedziel, tylko 11 dni na 13 dni swiatecznych. Wydaje sie ze ta anomalia umknela uwadze. Podobnie bedzie w 2015 roku.

  Problem ten nie istnieje w Wielkiej Brytanii. Jezeli dzien swiateczny wypada w sobote lub niedziele to najblizszy poniedzialek jest zawsze dniem wolnym, dla wszystjich. Jest tak od co najmniej 1968 roku kiedy to, na raty, zaczalem tam mieszkac na stale.


  Jest powiedzenie ze Polacy sa bardzo dobrzy w rozwiazywaniu trudnych problemow ktore gdzie indziej nie istnieja

  W sprawie sobot jakos nie poszlo. Setki tysiecy urzednikow musi ustalac ktorego dnia miliony pracujacych maja otrzymac wolny dzien i informowac indywidualnie kazdego. Tylko w Gospodarce Narodowej bylo zatrudnionych, w 2012 roku, 14.7 milionow osob )GUS.
  0
  zgłoś
 • bożydar
  2014-11-05 18:43
  i to jest artykuł korespondujący z tumanieniem urzędników, pracuję w handlu, problemy świąt, wolnych dni mnie nie dotyczą. Nie wiem dlaczego dla mnie to zwykły czas pracy a nie najdłuższy weekend współczesnej europy. Ale przepraszam tak wybrałem, mogłem zostać urzędnikiem samorządowym lub nauczycielem. Narzekałbym na niskie płace. A tak na obok sprawy, mam wyższe wykształcenie i cztery linijki umowy o pracę na czas określony za 1700 zł brutto.
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej