Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na co uważać czytając oferty pracy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pracownik-widmo Czujność powinny wzbudzić również oferty, w których pracodawca obiecuje wysoką pensję za stosunkowo proste prace. W takiej sytuacji może się okazać, że praca jest przykrywką dla nielegalnej działalności, w którą możemy być nieświadomie zamieszani. Proceder wygląda następująco: pracownik otrzymuje do wykonywania proste prace, np. klikanie w banery reklamowe. Na koniec pierwszego miesiące tytułem wynagrodzenia otrzymuje dużą sumę pieniędzy, wielokrotnie wyższą od tej, jaką powinien był otrzymać. Pracodawca tłumaczy się pomyłką i prosi o przelanie na wskazane konto różnicy. W ten sposób nieświadomy pracownik wykonał operację w łańcuchu prania nielegalnych pieniędzy. Najczęściej po jednym miesiącu kontakt z „pracodawcą” się urywa.
Pracownik-widmo Czujność powinny wzbudzić również oferty, w których pracodawca obiecuje wysoką pensję za stosunkowo proste prace. W takiej sytuacji może się okazać, że praca jest przykrywką dla nielegalnej działalności, w którą możemy być nieświadomie zamieszani. Proceder wygląda następująco: pracownik otrzymuje do wykonywania proste prace, np. klikanie w banery reklamowe. Na koniec pierwszego miesiące tytułem wynagrodzenia otrzymuje dużą sumę pieniędzy, wielokrotnie wyższą od tej, jaką powinien był otrzymać. Pracodawca tłumaczy się pomyłką i prosi o przelanie na wskazane konto różnicy. W ten sposób nieświadomy pracownik wykonał operację w łańcuchu prania nielegalnych pieniędzy. Najczęściej po jednym miesiącu kontakt z „pracodawcą” się urywa. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • bolo
  2014-07-07 07:05:27
  Rekruterzy internetowi to PUP (INACZEJ)
  0
 • Sławek
  2014-07-06 14:09:11
  UWAGA na wykorzystywanie przez pracodawców w ramach rekrutacji aby kandydat wykonał pracę dotyczącą realnych zadań np. stworzenie projektu/koncepcji/strategii dla nowych produktów/usług etc. za co nie płaci! które może wykorzystać jako własne.
  Konsulting free - za co pracodawca musiałby zapłacić tłuste tysiaki dla zewnętrznej agencji.
  Nie daj się nabrać na wykonywanie realnych zadań, alternatywnie zapronuj że przygotujesz coś dla nich w ramach rekrutacji ale nie będzie to dotyczyło ich produktów/usług.
  0
 • ironista
  2014-07-07 11:29:05
  Dobre też są oferty z adnotacją: "aplikuj tu". Pod spodem zamieszcza się informację: zgłoszonych (np.) 500 osób. Pracodawcy chcieliby, żeby za 1500 - 2000 zł. brutto, ludzie czynili cuda, dawali z siebie wszystko. Nie dziwmy się, że wolą wykeżdżać z Polski.
  0
 • T
  2014-07-06 21:46:10
  Racja
  0
 • pracodawca
  2014-07-07 16:44:55
  dlatego warto założyć konto np na gmail służące jedynie do celu komunikowania się z potencjalnymi pracodawcami.
  0
 • Robert
  2014-07-08 20:17:14
  PR Marketing - Wojkowice, woj Śląskie.
  Typowy przykład łajdactwa. Kto tam był na rekrutacji ten wie co mają z pazurem.
  Poza tym stosują w swojej pracy "brudne" seo. O czym potencjalni klienci mogą się przekonać kiedy przestają korzystać z ich usług. Drodzy klienci szukający agencji seo/marketing, omijajcie szerokim łukiem i ostrzegajcie innych.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej