statystyki

Każdy bezrobotny dostanie w urzędzie pracy własny profil

autor: Renata Majek29.03.2016, 09:44; Aktualizacja: 29.03.2016, 10:05
bezrobotny

Oddalenie od rynku pracy to czynniki utrudniające poszukiwanie zatrudnienia.źródło: ShutterStock

Od kilku miesięcy jestem zarejestrowana w urzędzie pracy. Podczas ostatniej wizyty zostałam poinformowana o przeniesieniu mnie do innej grupy profilowej – drugiej. Nie rozumiem, co to znaczy i co kryje się za tym ruchem – pisze pani Anna.

Po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy i uzyskaniu statusu bezrobotnego ustalany jest jeden z trzech profili przyszłej pomocy. Służy do tego ankieta składająca się z 24 pytań. Podstawą przydziału do określonego profilu jest „oddalenie od rynku pracy i gotowość do wejścia lub powrotu na ten rynek ”.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • bezrobotny(2016-03-29 11:59) Zgłoś naruszenie 120

    Lepiej byłoby aby każdy bezrobotnyw urzędach pracy - tak jak w krajach zachodnich- dostał prace !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nina(2016-03-29 19:14) Zgłoś naruszenie 100

    prace a nie profil bo to urząd pracy nie profilowania

    Odpowiedz
  • Vox61(2016-03-30 10:10) Zgłoś naruszenie 90

    Pani Ani proponuję stronę Fundacji Panoptykon , hasło" profilowanie" i dużo informacji na ten temat , łącznie z utajnionymi pytaniami . Dwa lata temu zostałem w kwadrans sprofilowany do III profilu i od tamtej pory należę do osób nie rokujących powrotu na rynek pracy.Mam 63 lata więc trochę to rozumiem ale z drugiej strony dlaczego nie zostanę przeniesiony na wcześniejszą , choćby częściową emeryturę ( 4200 zł wg. ZUS ) tylko siódmy rok jestem osobą bezrobotną . Dożywotnio ?

    Odpowiedz
  • ela(2016-03-31 09:19) Zgłoś naruszenie 80

    To idiotyczne profilowanie nic nie daje. W UP tylko profilują a nie pomagają w zdobyciu pracy. Jeżeli sam nie znajdziesz sobie pracy to w UP możesz liczyć tylko na profilowanie. To jest Urząd Profilowania.Wiem ,bo przez to głupstwo przechodziłam.Jest to upokarzające,co na to Rzecznik Praw Obywatelskich?

    Odpowiedz
  • matik(2016-03-29 23:35) Zgłoś naruszenie 50

    przykre to że segreguje się ludzi - przypomina to czasy hitlerowskie - każdy człowiek posiada swoją wartość

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2016-04-04 07:56) Zgłoś naruszenie 30

    JKa wolałbym aby każdy bezrobotny w urzedzie pracy dostał PRACE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • autor(2016-03-29 17:50) Zgłoś naruszenie 12

    A Anna nie mogła się zapytać w urzędzie>? tylko gazetę pyta???

    Odpowiedz
  • Zibi(2016-03-29 18:10) Zgłoś naruszenie 12

    znam takich, ktorzy w urzedach zapominaja jezyka w gebie

    Odpowiedz